31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

24. ULUSLARARASI SIGN İSTANBUL, 21–24 EYLÜL 2023’TE!

Son fuarda 93 ülkeden toplam 23 bin 732 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan SIGN İstanbul, “Shine Your Sign” sloganıyla gerçekleşecek 24. buluşmanın hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörlerinin bölgesindeki en büyük fuarı SIGN İstanbul, 2023 buluşmasının hazırlıklarını sürdürürken, Eylül ayındaki son organizasyonun sonuçlarına dair raporu da yayınladı. Tüyap Beylikdüzü’nde 30 bin metrekare alanda 256 katılımcı markanın stand açtığı fuarı, Türkiye’nin yanı sıra Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve Balkan ülkeleri, Orta Doğu, Afrika, Orta ve Batı Avrupa, Asya – Pasifik ülkeleri ile Amerika’dan 24 bine yakın profesyonel ziyaret etti. 2021’e göre yüzde 15 daha fazla ülkeden ziyaretçi ağırlayan SIGN İstanbul’a yurt dışından 3.352 satın almacı geldi. Fuarı en çok ziyaret eden 10 ülke ise sırasıyla; Kosova, İran, Irak, Filistin, Makedonya, Bulgaristan, Almanya, Azerbaycan, Libya ve Tunus oldu. Yurt içinden de yoğun bir ilgiye sahne olan SIGN İstanbul 2022’yi Türkiye’nin her bölgesinden 20 binin üzerinde satın almacı ziyaret etti.

Aytemur; “Katılımcılarımızın yüzde 88’i, ziyaretçilerimizin de yüzde 97’si fuardan memnun ayrıldı”

“Ortalama 1 milyar liralık iş bağlantısının gerçekleştiğini öngördüğümüz SIGN İstanbul 2022 sırasında yapılan anketlerin sonuçlarına göre, ziyaretçilerimiz de katılımcılarımız da fuardan oldukça memnun ayrıldı” diyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bu başarının üstüne koyarak yola devam ettiklerini belirtti ve 2023 buluşmasında, sektörün tüm paydaşlarını yine eşsiz bir fuarın beklediğini vurguladı.

Sergilenen ürün çeşitliliğiyle sektörünün dünya genelindeki en önemli ticaret buluşmalarından birisi olan Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, 21-24 Eylül tarihlerindeki 24. organizasyonda yine en yeni ürün, makine, ekipman, malzeme ve teknolojilere ev sahipliği yapacak. Fuarda; Dijital baskı makineleri, tekstil baskı makineleri, transfer baskı ve serigrafi makineleri, lazer makineleri, CNC router ve frezeler, reklam & baskı malzemeleri, boyalar, LED sistemleri, endüstriyel reklam ürünleri, görsel iletişim ve sergileme ürünleri ile 3D baskı sistemleri ve çok daha fazlası bir arada sergilenecek.

SIGN İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi almak ve fuarda katılımcı ya da ziyaretçi olarak bulunmak isteyenler, web sitemizi inceleyebilirler.

SIGN İstanbul 2023 I #SHINEYOURSIGN