21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Avrasya’nın en büyüğü SIGN İstanbul açıldı!

Dünya markalarının, “Dijital Baskı, Tekstil Baskı, SIGN Teknolojisi, Görsel İletişim, LED Teknolojileri ve Endüstriyel Baskı, 3D Baskı” konularındaki tüm yeniliklerini bir arada sergilediği SIGN İstanbul 2015, 10 Eylül Perşembe günü Tüyap’ta başladı. İFO Fuarcılık tarafından 17.’si düzenlenen organizasyona 31 ülkeden 438 firma katılıyor. Bu yıl ilk defa, 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin yer aldığı 3D Printshow İstanbul özel bölümüne de ev sahipliği yapan fuar içerisine kurulan atölyede ise işin ustaları, endüstriyel reklam üretimine ilişkin uygulama sunumları yapıyor. 13 Eylül Pazar akşamına kadar devam edecek etkinliği, yurt içi ve yurt dışından toplam 21 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

SIGN İstanbul 2015; aralarında endüstriyel reklam ve dijital baskı alanında dünya lideri markaların da olduğu 31 ülkeden 438 firmanın teknoloji şovuna sahne oluyor. Organizasyonu düzenleyen İFO Fuarcılık tarafından yapılan ön görüşme ve ziyaretçi araştırması sonucuna göre İstanbul dışında en çok ziyaretçinin sırasıyla Ankara, Bursa, Konya, Kocaeli, Tekirdağ ve İzmir’den beklendiği fuarı, 70’e yakın farklı ülkeden sektör profesyonelleri takip edecek.

İşin ustaları, reklamın atölyesinde hünerlerini sergileyecek!

Fuar katılımcılarından İstanbul Reklam sponsorluğunda 11.Salon’da kurulan “Atölye Sign İstanbul”da reklamın mutfağı ziyaretçilere açıldı. SIGN İstanbul’un geleneksel etkinliği haline gelen atölyede, işin ustaları; araç kaplama uygulamaları, fırça ile tabela yazımı, 3 boyutlu krom harf üretimi, CNC makinesi üzerinde açılı kesim tekniği, LED ile aydınlatılmış pleksi harf imalatı, kompozit malzeme üzerinde kolay kanal açma ve kesme uygulamaları, 3 boyutlu pleksi harf ve logo üretimi gibi endüstriyel reklama dair üretim süreçlerini uygulamalı olarak sunarken, katma değer yaratan çözümler hakkında da bilgi veriyor.

Yeni nesil 3 boyutlu baskı ile ilgili çözümler SIGN İstanbul’da görücüye çıkıyor

Tarsus Group’un, Mayıs ayında Londra’da başlayıp sırasıyla California, Paris ve Dubai ile devam edecek “3D Printshow Global Serisi”nin Türkiye ayağı bu yıl ilk defa SIGN İstanbul fuarı oldu. Yapay organ ve doku üretiminden proteze, mimari projelerin prototiplerinden, otomobil ve uçak yedek parçalarına, ayakkabı ve elbiseden takılara, hatta yiyeceklere kadar hemen her şeyin 3 boyutlu çıktısını alabilen yeni nesil yazıcılar, fuarın “3D Printshow” özel bölümünde görücüye çıkıyor.

Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskıdaki yenilikler bir arada!

SIGN İstanbul 2015’te; dijital baskı teknolojilerinden tekstil baskıya, endüstriyel baskıdan reklam uygulama ekipmanlarına, küçük ebat baskı ve dokümantasyon teknolojileri ve  transfer malzemelerinden baskı boyalarına, LED ve LED ekranlardan ürün teşhir standlarına, serigrafiden promosyon malzemelerine kadar çok geniş bir yelpazedeki teknoloji ve ürünler ziyaretçileriyle buluşuyor.

SIGN İstanbul hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz online davetiye almak isteyenler, www.SIGNistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.