Basın Bültenleri - SIGN İstanbul
08 – 11 EYLÜL 2022, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

BASIN BÜLTENLERİ

 • 24 Ağustos 2021

  22. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, 9 – 12 Eylül’de!

  Milyarlarca dolar pazar hacmine sahip küresel reklam endüstrisi ve dijital baskı sektörünün, iki yıl aradan sonraki ilk yüz yüze buluşması İstanbul’da gerçekleşecek. Sektörün tüm paydaşlarını 22. kez bir araya getirecek olan SIGN İstanbul Fuarı, 9 Eylül’de Tüyap Beylikdüzü’nde başlayacak. Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan fuarda, dijital baskı makinelerinden serigrafi makinelerine, tekstil baskıdan lazer makinelerine, boyalardan promosyon ürünlerine, LED sistemlerinden endüstriyel reklam ürünlerine, 3D baskı teknolojilerinden görsel iletişim ve sergileme ekipmanlarına kadar tüm sektörel yenilikler bir arada sergilenecek.

 • 25 Haziran 2021

  SIGN İstanbul 2021, küresel ticaretin sektörel merkezi olacak

  Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü, özellikle son 10 yılda ciddi bir ivme kazandı. Bu büyümede, her geçen gün yeni teknolojilerin devreye girmesi ve kullanım alanlarının devamlı genişlemesi kadar, sektörün uluslararası ticaret fuarlarının da önemli bir katkısı bulunuyor. Son olarak 2019’da gerçekleştirilen SIGN İstanbul, aralarında İtalya, Almanya, Belçika, Hırvatistan ve Mısır’ın da olduğu 21 ülkeden 300’e yakın katılımcı firmaya ve çoğunluğu Orta ve Batı Avrupa, Orta Doğu, Afrika, BDT ve Balkan ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından toplam 23 bin 516 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Kısa ve orta vadeli milyonlarca dolarlık satın alma anlaşması ve ticari iş birliğinin gerçekleştiği SIGN İstanbul 2019’un bu başarılı performansı, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörüne umut oldu.

 • 2 Haziran 2021

  Tekstil baskı endüstrisinin en son trendleri SIGN İstanbul’da!

  Dijital teknolojiler, tekstil baskıda %95’e kadar daha az su kullanımı ve %30 oranında daha az elektrik kullanımı sağlıyor.

 • 30 Nisan 2021

  Ticaret Bakanlığı, SIGN İstanbul 2021’i destek kapsamına aldı

  Tarsus Turkey tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, Ticaret Bakanlığı’nın ihracat stratejileri ve ekonomik öncelikler doğrultusunda yurt içinde destek kapsamına aldığı sayılı fuarlar arasına girdi.

 • 13 Ocak 2021

  İhracatta Çin’e alternatif olan yerli promosyon sektörü, Promosyon Sokağı’nda buluşacak

  Tarsus Turkey tarafından 22.’si düzenlenecek olan SIGN İstanbul Fuarı, son 4 yılda ihracatını yüzde 33 artırma başarısı yakalayan yerli promosyon sektörüne bu yıl da ev sahipliği yapacak.

 • 6 Kasım 2020

  Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Sektörü SIGN İstanbul ile Büyük Bir İvme Kazanacak!

  Satın almacılar, küresel nedenlerden dolayı ertelenen ihtiyaçlarının büyük bir kısmını SIGN İstanbul 2021’de karşılarken, katılımcı firmalar da işlerini büyütme fırsatı yakalayacak.

 • 24 Ağustos 2020

  Uluslararası SIGN İstanbul’un yeni tarihi açıklandı!

  Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri sektöründen, yüzlerce katılımcı firma ve binlerce satın almacının bir araya geldiği SIGN İstanbul’un yeni buluşma tarihi 9 – 12 Eylül 2021 olarak belirlendi.

 • 15 Mayıs 2020

  Endüstriyel reklam dünyasının yeni nesil aydınlatma teknolojileri SIGN İstanbul 2021’de

  Avrasya’nın kalbindeki sektörel buluşma noktası SIGN İstanbul, aydınlatmanın geleceğini belirleyecek LED teknolojilerindeki son gelişmelere ve trend uygulamalara da ev sahipliği yapıyor.

 • 17 Nisan 2020

  Avrasya’nın en büyüğünde doluluk yüzde 85’e ulaştı!

  Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünü her yıl Tüyap Beylikdüzü’nde bir araya Uluslararası SIGN İstanbul, şimdiden yüzde 85 doluluğa ulaştı.

 • 16 Mart 2020

  SIGN İstanbul 2021, Promosyon Sokağı'na Ev Sahipliği Yapacak!

  PROMASİAD iş birliğinde fuar alanına kurulacak olan “Promosyon Sokağı”nda en yeni baskı teknolojileri kullanılarak üretilen inovatif ve modern promosyon malzemeleri bir arada sergilenecek.