21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Dijital tekstil baskı makinelerindeki yenilikler SIGN İstanbul 2019’da!

Tarsus Türkiye tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev sahipliği yapacak. Dünyanın lider dijital baskı makinesi üreticilerinin yer alacağı fuar, Türk tekstil sektörüne, hem yüksek adetli ürünlerde hem de kişiye özel tasarımlarda, baskı kalitelerini artırarak maliyetleri en aza indirebilecekleri inovatif çözümleri bir arada sunacak.

Analog baskıdan dijitale geçişin, tekstil sektöründe de yavaş yavaş ağırlığını göstermeye başladığını söyleyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt,“Her yeni SIGN İstanbul buluşmasında bu dönüşümü birebir gözlemliyoruz. Bir taraftan hemen her türlü tekstil ürünü yüzeyinde uygulanabiliyor olması, diğer yandan adet sınırlaması olmaksızın düşük maliyetli baskı üretimine olanak sağlaması ve özellikle kişiye özel tasarımda sunduğu avantajlar, tekstil sektöründe de dijitalleşmeyi beraberinde getirdi. Kullanım sıklığı arttıkça, baskı makinesi üreticilerinin tekstil sektörüne yönelik çözümleri de zenginleşiyor. 19 – 22 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 21.’sini düzenleyeceğimiz SIGN İstanbul’da, tekstil üzeri baskı konusunda faaliyet gösteren firmalar, kendi standlarından tekstil sektörüne özel çözümlerini sergileyecekler. Dolayısıyla tekstil firmalarını ve tekstil üzeri baskı konusunda hizmet veren dijital baskı merkezlerini de fuara bekliyoruz” dedi.

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından da desteklenen 21. Uluslararası SIGN İstanbul’da Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon ana başlıkları altında en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler sergilenecek. 30 ülkeden 350 firmanın katılacağı organizasyonu, çoğunluğu doğrudan alıcı konumundaki yurt içi ve yurt dışından 22 bin 500 profesyonel ziyaret edecek.