21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Endüstriyel reklam ve baskı sektörü, fuarla yeniden hareketlenecek!

Bozkurt; “Firmalar, avantajlı fiyatlarla satın alma yapmak için SIGN İstanbul 2019’u bekliyor…”

Makine, malzeme, ekipman ve teknolojilerinin önemli bir kısmını yurt dışından ithal eden endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü, satışlarını artırmak, yeni işbirlikleri kurmak ve yüksek ölçekli ticaret anlaşmaları yapmak için Eylül ayındaki fuarı fırsat olarak görüyor. Tarsus Türkiye tarafından “Alanında Avrasya’nın en büyüğü” ünvanıyla bu yıl 21.’si düzenlenecek olan SIGN İstanbul, milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip dijital baskı ve endüstriyel reklam pazarına, Türkiye’nin yanı sıra özellikle Ortadoğu, Balkanlar, Orta Asya, Kuzey Afrika gibi yakın coğrafyalarda açacağı yeni işbirliği kanallarıyla, sektörüne can suyu olacak.

SIGN İstanbul 2019’a katılımların yoğun biçimde sürdüğünü söyleyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt, ithalat yoğun bir sektör söz konusu olduğu için firmaların, kur artışından kısmen etkilendiğini söyledi. Makine, malzeme, ekipman ve sarf malzemesi fiyatlarında yaşanan fiyat düzeltmelerinin, özellikle yeni makine satış adetlerinde belirli ölçüde azalmaya neden olduğunun altını çizen Bozkurt “Satın alma fırsatı kollayan firmalar, ihtiyaçları olan makine, malzeme, ekipman ve teknoloji çözümlerini daha ekonomik alternatifleriyle tedarik edebilmek için SIGN İstanbul’u bekliyor” dedi.

Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon ana başlıkları altında 21.’si düzenlenecek olan Uluslararası SIGN İstanbul 2019’a, 30 ülkeden 350 firmanın katılımı bekleniyor. Çoğunluğu doğrudan alıcı konumundaki yurt içi ve yurt dışından 22 bin 500 profesyonelin ziyaret edeceği organizasyon 19-22 Eylül 2019 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.