FiberLAST, yeni ENERGY serisinin lansmanını SIGN İstanbul’da yapacak
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

FiberLAST, yeni ENERGY serisinin lansmanını SIGN İstanbul’da yapacak

FiberLAST, ODTÜ Teknokent’te yerleşik olup yeni ve yüksek teknoloji fiber lazer alanında Ar-Ge faaliyetleri yapmak, bu konuda teknolojik bilgi birikimi ve altyapı oluşturmak, nitelikli eleman yetişmesini sağlamak, özgün tasarımlar yaparak uluslararası pazarda rekabet edebilecek ürünler üretmek ve yüksek teknolojinin geliştirilmesi yoluyla ithal ikamesini sağlamak amacıyla 2007 yılında kurulmuş olan yüksek teknoloji bir ARGE kuruluşudur.

FiberLAST'ın kurulması ile Türkiye’de ilk defa, bir sanayi şirketi, Fiber Lazer konusunda Ar-Ge faaliyetinde bulunmuş, Tübitak, Kosgeb ve Santez destekli olarak yürütülen projeler ile herhangi bir geri mühendislik yapılmaksızın, tamamen özgün, ulusal ve uluslararası pazarda rekabet edebilir bir fiber lazer sistemi geliştirilmiş ve ürüne dönüştürülmüştür. Geliştirilen Fiber Lazer sistemi Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise sayılı ürünler arasındadır.

Mevcutta 20W’dan 50W’a kadar değişen güç seçeneklerinde fiber lazer markalama sistemlerinin üretim ve satışını yapmakla birlikte, müşteri talep ve istekleri doğrultusunda fiber lazerin farklı rejimleri olan ultra hızlı fiber lazerler ile ilgili de sistemler üretmektedir.

Geçtimiz yıl SIGN İstanbul’a ilk kez katılan ve fuardan memnun olarak ayrılan FiberLAST, bu yıl yeniden katıldığı fuarda ENERGY serisi ürünün lansmanını yapacak. Firma, fuar süresince FLAST-NanoMARK Energy 20W Serisi Fiber Lazer Markalama Sistemi ve FLAST-NanoMARK Energy 50W Serisi Fiber Lazer Markalama Sisteminin tanıtımını 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde 14. Salon K-11 nolu standında yapacak.

Fuarda sergilenecek ürünlerin teknik özellikleri;

Türkiye’de üretilen ilk ve tek yerli lazer olup; kompakt yapıları, 100.000 saat uzun kullanım ömürleri, sarf tüketimi olmayışı, bakım gerektirmemeleri, son derece güvenilir ve 7/24 çalışmaya uygun olmaları, düşük enerji tüketimleri, yüksek ışın kaliteleri, yüksek hassasiyetle malzeme işleme kapasiteleri, modüler yapıları, hava ile soğutulmaları gibi önemli özellikleri ile 2012 senesinde Tübitak Teknoloji Ödülleri Birinciliğini ve TESİD’in Yenilikçi Yaratıcı Fikir Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca 2013 yılında ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın Teknoloji Teşvik Ödülü ile onurlandırılmıştır.