Fuarda 200 milyon TL değerindeki 332 makine aynı anda sergilendi!
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Fuarda 200 milyon TL değerindeki 332 makine aynı anda sergilendi!

15. SIGN İstanbul, sektöründe bir ilke imza attı ve 2014’deki buluşmanın tüm salonlarını henüz fuar bitmeden doldurdu…

İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş. (İFO) tarafından, 28 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında 15.’si düzenlenen SIGN İstanbul’un kapanışında bir ilk gerçekleşti. Aralarında ABD, Çin, Japonya, Almanya, İngiltere, Fransa, G.Kore, İtalya, Belçika, Hollanda, İspanya ve Avustralya’nın da olduğu 28 ülkeden 370 firmaya ev sahipliği yapan, dört gün boyunca yurt içi ve yurt dışından toplam 20.820 profesyonel ziyaretçi ağırlayan fuarın bir sonraki buluşması için tüm salonlar şimdiden doldu. Milyarlarca dolarlık bir pazara hitap eden SIGN İstanbul 2013’de, Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı ile ilgili, her biri farklı özelliklere sahip, toplam değeri 200 milyon TL’yi aşan 332 adet makine ve ekipman aynı anda sergilendi.

Geride bıraktıkları organizasyon hakkında açıklama yapan İFO Fuarcılık İcra Kurulu Başkanı Zekeriya AYTEMUR, fuar süresince katılımcı firma temsilcileri ve ziyaretçiler ile sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyerek “Gerek karşılıklı temaslarımızda gerekse fuar boyunca düzenlediğimiz anketler sonucunda,  aldığımız geri bildirimlerin ortak noktası SIGN İstanbul 2013’ün oldukça verimli geçtiği yönündeydi. Katılımcı firmalar fuardan memnun ayrılıyor. Öyleki, 11 – 14 Eylül 2014 tarihlerindeki 16. buluşma için tüm yerler, mevcut firmalarca şimdiden satın alındı. Bunun üzerine biz de fuara, gelecek yıl bir salon daha eklemeyi gündemimize aldık” dedi.

Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri sektöründe dünyanın sayılı fuarlarından birisi olarak kabul edilen, bu alanda Avrupa dahil bölgenin her yıl düzenlenen en büyük ticari organizasyonu ünvanını da elinde bulunduran Uluslararası SIGN İstanbul, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Asya ve Amerika’dan gelen katılımcı ve ziyaretçilerle, kıtılararası buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Sektörün teknoloji şovuna dönüşen fuarda 200 milyon TL’nin üzerinde makine satışı gerçekleşti!

Pek çok firmanın yeni ürün lansmanı yaptığı ve en yeni teknolojilerini standlarına taşıdığı SIGN İstanbul 2013’te, her biri farklı özelliklere sahip 189 dijital baskı makinesi ile 143 adet CNC Router, Lazer ve diğer endüstriyel reklam makineleri sergilenerek toplam değeri 200 milyon TL’yi aşan makine satışı gerçekleşti. Sergilenen makinelerin tamamı satılırken, bazı makinelerde ise birden fazla satış gerçekleşti. Katılımcı firmalar, fuara gelen profesyonel ziyaretçilerin niteliğinin ve kalitesinin satışlara yansıdığını belirttiler.

5 kıtadan 370 katılımcı firma, 74 ülkeden toplam 20.820 profesyonel ziyaretçi ile buluştu!

TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin 6,7,8 ve 9’ncu salonlarında gerçekleştirilen SIGN İstanbul 2013’e, sektörün dünya markalarının da aralarında olduğu 28 ülkeden 370 firma katıldı. “Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Led&Led Ekran, Görsel İletişim, Promosyon” ana başlıkları altında en yeni ürün, teknoloji ve uygulamaların sergilendiği organizasyonu, 74 ülkeden toplam 20.820 profesyonel takip etti.

Ziyaretçilerin % 14’ü yurtdışından gelirken, en fazla ziyaretçi gelen ülke Azerbeycan oldu. Bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısının hissedilir biçimde arttığı iki ülke ise Kosova ve İran.  Yurtiçi ziyaretçilerde Anadolu’nun ağırlığı bir önceki fuara göre arttı. En fazla ziyaretçi İstanbul ve Ankara’dan gelirken, Kayseri ve Balıkesir’den gelen ziyaretçi sayılarında geçen yıla göre önemli bir artış gözlendi.

16. SIGN İstanbul, 11 -14 Eylül 2014’te Beylikdüzü TÜYAP’ın en büyük iki salonunda gerçekleştirilecek!

SIGN İstanbul 2013’e katılan firmaların, henüz fuar bitmeden 2014’deki buluşma için mevcut tüm yerleri satın aldığını ya da rezerv ettiğini belirten İFO Fuarcılık İcra Kulu Başkanı Zekeriya Aytemur “SIGN İstanbul sürekli büyüyen bir fuar. Neyse ki; TÜYAP fuar alanı yatırımlarına devam ediyor ve fuarı 2014 yılında TÜYAP’ın yeni ve en büyük iki salonuna taşıyabiliyoruz. Yeni salonlar, hem katılımcılarımıza hem de ziyaretçilerimize daha fazla konfor ve yeni olanaklar sunacak.” dedi.

Fuar tarihindeki değişiklik hakkında da açıklama yapan Aytemur, Aralık ayının hava koşulları açısından sürprizlere açık bir dönem olduğunu vurgulayarak yurt içi ve yurt dışı katılımcılar ile ziyaretçilerin, kış şartlarından ötürü ulaşımda herhangi bir güçlükle karşılaşmaması için gelecek yıl fuarı Eylül ayına çektiklerini söyledi. Aytemur, “SIGN İstanbul 2014’ün, sektörün iş yoğunluğu açısından pik yaptığı Ekim ve Kasım aylarının hemen öncesine alınması katılımcılar açısından ek avantajlar sağlayacaktır. Hem yurtdışı ve Anadolu ziyaretçilerinin fuara ulaşımlarında sıkıntılar yaşanmayacak, hem de katılımcılarımız fuarda temin ettikleri bağlantıları takip için yaptıkları şehir dışı ve yurt dışı ziyaretlerini olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelemek zorunda kalmayacaklar.” dedi.

İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen SIGN İstanbul fuarı ve 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde 16.’sı gerçekleştirilecek organizasyon hakkında daha detaylı bilgi için fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.