FUJIFILM farklı özelliklere sahip makineleriyle SIGN İstanbul 2015’te - SIGN İstanbul
English

SIGN İstanbul

FUJIFILM farklı özelliklere sahip makineleriyle SIGN İstanbul 2015’te

Merkezi Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan Fujifilm, Fujifilm Holdings Corporation’ın yüzde 100 iştirakidir. Fuji Photo Film Co. Ltd. adıyla 1934 yılında fotoğraf filmi üreticisi olarak kurulan şirket, sonraki yıllarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ağırlık vererek ürün gamını ve faaliyet gösterdiği sektörleri geliştirdi.

Fujifilm, dijital, optik, hassas kimyasal ve ince film kaplama teknolojilerini içeren geniş portföyüne dayanarak kısa sürede, fotoğraf baskı ve dijital kamera ürünleri, medikal sistemler, grafik sistemler, yaşam bilimleri, düz panelli ekran malzemeleri ve ofis ürünleri gibi sektörlerde iddialı bir marka haline geldi. Dünya genelinde yoğun Ar-Ge çalışmalarına imza atan Fujifilm, yıllık global cirosunun yüzde 7’sini bu çalışmalara aktarıyor. Bu sayede geniş bir kimya bilgisine ulaşan Fujifilm, ilaç ve kozmetik sektörlerinde de faaliyet göstermeye başladı. 31.03.2015 tarihi itibariyle toplam sermayesi 40 milyar yen olan Fujifilm Holdings Corporation’ın çalışan sayısı 30 bin 783’tür.

Türkiye 2015 hedefi
Fujifilm, 01 Haziran 2012 itibariyle, Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. adı altında Türkiye’deki faaliyetlerini direkt olarak yürütmeye başladı. Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olan Fujifilm, 2014'de Türkiye cirosunu 80 milyon Euro olarak gerçekleştirdi. 2015 hedefi de bu rakamı yüzde 10 oranında artırmak.

Grafik sistemlerde öncü
Grafik sistemler alanında, matbaalara ve dijital baskı sektörüne sunduğu çözümlerle önemli bir iş ortağı olan Fujifilm, özellikle açık hava reklamcılığına da yeni bir soluk getirdi. Bu alanda piyasaya sürülen yeni ürünleri; geniş format baskı makinesi Acuity LED 1600, hızlı ve düşük maliyetli olmasının yanı sıra çok yönlü Uvistar PRO8 Dijital Baskı Makinesi ve fotoğraf kalitesinde yüksek hızlı dijital baskıya imkan veren AcuityAdvance UV Flatbed Dijital Baskı Makinesi, sektörün ilgisini çeken ürünlerin başında geliyor. Fujifilm Onset serisi UV dijital baskı makinesi; 5 cm kalınlığa kadar standart reklam malzemelerinin yanında; oluklu mukavva, karton, cam, ahşap gibi malzemelere direkt baskı imkanı sağlayarak endüstriyel çözümler sunuyor.

SIGN İstanbul Fuarı, firma olarak katılmaktan keyif aldığımız ve sonuçlarından da memnun olduğumuz bir organizasyon. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sektör profesyonelleriyle bir araya gelerek yeni ürünlerimizi, farklı ve katma değer yaratan dijital baskı uygulama tekniklerimizi paylaşacağız. Mevcut müşterilerimizin ziyaretlerinin yanı sıra artan pazarda yeni müşteri adaylarının da ilgisini çekeceğimizi düşünüyoruz.

Standımıza gelecek olan ziyaretçilerimiz, farklı özelliklere sahip makinelerimizle karşılaşacaklar. Bunlar; Acuity F, Vybrant ve Led 1600… Her üç makinemiz de, dijital baskı sektöründe bilinen ve tercih edilen ürünler. Dolayısıyla gelişen açık hava reklamcılığıyla birlikte bu ürünlere olan ilginin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. SIGN İstanbul Fuarı da bunun için en doğru mecralardan biri.

Standımızda sergileyeceğimiz ürünlerden bazıları;

Acuity F, özellikle endüstriyel baskı alanında hız konusunda büyük avantajlar sağlayan bir makine. Acuity F, endüstriyel müşterilere önemli çözümler üretebiliyor. Diğer makineler gibi 6-42 pikolitre değişken damla büyüklüğüne sahip, CMYK - lightcyan ve lightmagenta renkleri ile yüksek imaj doygunluğu veren AcuityF’e, isteğe bağlı olarak beyaz mürekkep de ilave edilebiliyor. AcuityF’in endüstriyel baskıdaki başarısı saatte 150 m2’ye varan hızının yanında 6 pikolitre damla büyüklüğü ile yüksek baskı kalitesinden gelmektedir. 2,5 X 3 m. baskı tablasına sahip olup 50,08 mm. kalınlığa kadar tüm malzemelere baskı yapabilmektedir.

Acuity LED 1600: Fujifilm tarafından tasarlanan “geniş format baskı makinesi” Acuity LED 1600, geleceğe yön verecek olan teknolojilerden biri olarak tanımlanan yüksek performanslı LED kurutma sistemine sahip. LED lambaları çok düşük miktarda ısı yaydığı için, ısıya karşı hassas malzemelerde bile çalışma imkanı veriyor. Standart UV lambalardan çok daha düşük enerji tüketimiyle, 10 kata kadar uzun ömürlüdür. Tüm bu özellikleriyle çevreye en duyarlı baskı makinesidir. Acuity LED 1600, ayrıca üst seviyede bir baskı kalitesi sunuyor. Fujifilm Dimatix tarafından tasarlanan baskı kafası ile UV mürekkep ve LED kurutma teknolojisinin harmanlanması, pürüzsüz ve fotoğraf kalitesinde baskı sonucu veriyor. Makinenin, beyaz renk basma ve lokal lak atma özelliği de bulunuyor.

Vybrant: Fujifilm'in FUZE® mürekkep teknolojisinin kullanıldığı Vybrant Rulo Inkjet Dijital Baskı Makinesi ile yüksek kaliteli, dış mekan dayanıklılığı uzun ve tutarlı baskı sonuçları elde edilir. FUZE®, Fujifilm Uvijet mürekkep grubunun en yeni üyesidir. Bu sistem viskoziteyi kontrol etmek için uçucu ilave edilmiş fonksiyonel bir UV mürekkebi kapsar. Baskı sonrası bu uçucu ısı ile kurutulduktan hemen sonra UV mürekkep UV lamba ile kürlenerek malzeme üzerinde çok ince bir boya tabakası elde edilir. Bu teknolojinin diğer bir artısı ise yüksek kimyasal ve çizilme direncidir.