FUJIFILM, SIGN  İSTANBUL 2014 FUARI’NDA - SIGN İstanbul
English

SIGN İstanbul

FUJIFILM, SIGN  İSTANBUL 2014 FUARI’NDA

AR-GE yatırımları sayesinde sürekli geliştirilen teknolojisi ile “Dijital Baskı Ürünleri”nde fark yaratan FUJIFILM, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Sign İstanbul Fuarı’na katılacak.

Tüyap Fuar Merkezi’nde 12. Salon’da C-30 numaralı stantta yer alacak FUJIFILM, fotoğraf kalitesinde yüksek hızlı dijital baskıya imkan veren Acuity Advance UV Flatbed dijital baskı makinesi; hızlı ve düşük maliyetli olmasının yanı sıra çok yönlü Uvistar II dijital baskı makinesi ve açık hava reklamcılığına yeni bir soluk getiren geniş format baskı makinesi Acuity LED 1600 ürünlerini sergileyecek.

Acuity Advance UV Flatbed
Fotoğraf kalitesinde yüksek hızlı dijital baskı yapılmasına imkan veren Acuity Advance serisi, standart malzemeler ile göz alıcı baskı sonuçları sunuyor. Acuity Advance serisi,  FUJIFILM’in UV teknolojisi üzerindeki birikimiyle yüksek kalite ve baskı hızı ile yatırım ve üretim maliyetini düşürüyor. Bu sayede yatırımların geri dönüşü kısa sürede gerçekleşiyor. İhtiyaca uygun şekilde kolay konfigüre edilebilmesi sayesinde optimum yatırım maliyeti sunan Acuity Advance Select serisinde, rulo ünitesi ve X2 geniş tabla opsiyonu da yer alıyor. Beyaz renk ve lak basma özelliğine de sahip olan makine, 6 ile 42 pikolitre değişken damla büyüklüğü sayesinde çok yüksek kalitede baskıya olanak  veriyor.

Uvistar II
Hızlı ve düşük maliyetli geniş format baskılar için tasarlanan Uvistar, aynı zamanda çok yönlü UV dijital baskı imkanı da  sağlıyor. Özellikle açıkhava reklamcılığında önemli bir çözüm olarak sektöre giren UV baskı teknolojisi, hızlı baskı ve kuruma özellikleri ile üretim kapasitesi ve hızında önemli avantajlar sunuyor. 350 m2/saate varan hızı ve FUJIFILM’in Uvijet mürekkepleri ile desteklenen Uvistar II serisi, 5 metre ene kadar baskı ebadı; parlak, renkli ve kaliteli baskıları ile sektörün önemli bir çözüm ortağı oldu. Uvistar serisinin geniş ebatta sunduğu önemli yeniliklerden biri de, polietilen gibi yumuşak malzemelerde mükemmel sonuç elde etmesidir. Makine, 4 veya 8 renk olarak konfigüre edilebilmesinin yanında bu segmentte bulunmayan 25 mm kalınlığa kadar sert malzemeye baskı yapabilme özelliğini de bünyesinde bulunduruyor.

Acuity LED 1600
FUJIFILM tarafından tasarlanan “geniş format baskı makinesi” Acuity LED 1600, geleceğe yön verecek olan teknolojilerden biri olarak tanımlanan yüksek performanslı LED kurutma sistemine sahip. LED lambaları çok düşük miktarda ısı yaydığı için, ısıya karşı hassas malzemelerde bile çalışma imkanı veriyor. Led kurutma teknolojisi standart UV lambalardan çok daha düşük enerji tüketmekte ve 10 kata kadar  daha uzun ömür olmaktadır. Tüm bu özellikleriyle çevreye en duyarlı dijital  baskı makinesidir. Acuity LED 1600, ayrıca üst seviyede bir baskı kalitesi sunuyor. FUJIFILM Dimatix tarafından tasarlanan baskı kafası ile UV mürekkep ve LED kurutma teknolojisinin harmanlanması, pürüzsüz ve fotoğraf kalitesinde baskı sonucu veriyor. Makinenin, beyaz renk basma ve lokal lak atma özelliği de bulunuyor.Ayrıca 13 mm ye kadar kalınlıktaki sert malzemelere de baskı yapmaktadır.