İFO FUARCILIK AÇIKHAVA REKLAMCILIK SEKTÖRÜYLE BULUŞTU! - SIGN İstanbul
English

SIGN İstanbul

İFO FUARCILIK AÇIKHAVA REKLAMCILIK SEKTÖRÜYLE BULUŞTU!

İFO Fuarcılık, Sign İstanbul katılımcılarıyla 22 Şubat’ta bir araya geldi. Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşen, Açıkhava Reklamcılığı sektörünün ilk ve tek uluslararası fuarı SIGN İstanbul’un değerlendirme ve lansman gecesi çok renkli geçti.

Fuar katılımcıları ile birlikte Açıkhava Reklamcıları Derneği – ARED – Yönetim Kurulu ve yetkilileri ile sektörel medyanın da hazır bulunduğu etkinlikte, İFO Fuarcılık 2011 yılı hedeflerini paylaştı.

İFO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Durak konuşmasında, 2011 yılında 13. kez Açıkhava reklamcılığı sektörünü aynı uluslararası platformda toplamaya hazırlanan Sign İstanbul’ un bölgenin her yıl düzenlenen en büyük etkinliği olma özelliğinden bahsetti. Her geçen yıl artan yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla ‘Uluslararası’ unvanını pekiştirerek koruyan Sign İstanbul’un Avrupa’nın alanında en büyük etkinliklerinden biri olduğuna dikkat çekti.

ARED Başkanı Birol Fedai de yaptığı konuşmasında, İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerin yanı sıra birçok kentte Açıkhava reklamcılığının her geçen gün geliştiğine ve sektörün Sign İstanbul ile her sene ne kadar büyüdüğüne vurgu yaptı. ARED olarak Anadolu’da yürüttükleri tüm faaliyetlerde Sign İstanbul’un önemini anlatmaya devam ettiklerini belirtti.

İFO Yönetim Kurulu Başkanı ve ARED Başkanı’nın konuşmalarını müteakip, SIGN İstanbul 2011’ e yönelik bir sunum gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl katedilen mesafe ile 2011 yılına dair hedefleri sektörle paylaşan İFO Genel Müdür Yardımcısı Zekeriya Aytemur, “Açıkhava’da Limit Yok!” olarak belirlenen Sign İstanbul 2011 sloganıyla fuarın bütünlüğüne dikkat çekti.

Sign İstanbul 2011’in en dikkat çekici hedeflerinden birinin; 5 salonda 30 ülkeden 425 katılımcıya yer verilirken, fuarda Endüstriyel Reklam Üreticileri için Intershop İstanbul konsepti ile ayrı bir salon açmak olduğu açıklandı.

Açıkhava reklamcılığındaki limitsiz olanakların kullanılır hale gelmesi, sektörün nihai tüketicisinin teknoloji ve malzeme bilgisine sahip olması ile mümkün olacaktır.

İFO; aynı tarihlerde düzenleyeceği Intershop İstanbul 2011 ile; hem endüstriyel reklam ve dijital baskı üreticilerinin, hem görsel iletişim alanındaki tüm tedarikçilerin de bu ziyaretçiden faydalanmasını sağlamayı hedefliyor.

Özellikle yaratıcı kurumsal kimlik çalışmaları ile, endüstriyel reklam üreticilerinin şehirlere imzalarını attığı Açıkhava Reklamcılık sektörü, 01 – 04 Aralık 2011 tarihlerinde Sign İstanbul’ da bir araya geliyor.