Lidya Grup, Xerox, Epson ve EFI markalarıyla SIGN İstanbul’da
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Lidya Grup, Xerox, Epson ve EFI markalarıyla SIGN İstanbul’da

Lidya Grup Bekir Öz Lidya Grup, SIGN İstanbul 2017’de milyon dolarlık dijital baskı makinelerini sergileyecek. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, SIGN İstanbul’da ziyaretçinin odak noktası olmayı planlıyor. 4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 19.Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri SIGN İstanbul 2017 Fuarı’na, milyon dolarlık makinelerle katılan Lidya Grup, 12. Hall C-20’de standını son teknolojik ürünlerle donatacak. Dijital baskıda dünyadaki son teknolojinin sergilendiği 308 metrekarelik standına ziyaretçilerin akın edeceğini belirten Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Bu yılın ilk sekiz ayını 2’ye bölersek, yılın ilk dört ayında yüksek bir ivme gerçekleşirken, ikinci dört ayda durağanlık oldu. Döviz kurlarındaki artış, yaz tatili, bulunduğumuz coğrafyadaki olumsuz şartlar dahil birçok etken nedeniyle, yatırımlar yılın son dört ayına ötelenmiştir. Eylül ayı yoğundu ve içinde bulunduğumuz Ekim ayında hareketli günler yaşıyoruz. Sözleşmeleri önümüzdeki günlerde imzalanacak olan büyük projelerimizi yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Lidya Grup olarak bu yıl, hedefimizin üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. Vizyoner yönetimimiz ve iş modelimizle yılı %30- %35 arasında bir büyümeyle kapatacağız” dedi.

Lidya Grup’un 2018 yılı itibariyle yurtdışına açılacağını ifade eden Bekir Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “Uluslararası alanda, baskı çözümleriyle ilgili fırsatları değerlendiriyoruz. Bölge, pazar ve ürün araştırmaları yapıyoruz. Londra’da ofis açıyoruz ve gelecek yıl Londra ofisimizle yurtdışına açılmış olacağız. Ülkemizde elde ettiğimiz bilgi birikimi, tecrübe ve başarılarımızı global pazarlara taşımak için atağa geçtik. Ülkemizin yanı sıra, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine hizmet vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Xerox, Epson ve EFI markalarının ileri teknoloji makilerinin fuarda yer aldığını belirten Bekir Öz, şunları anlattı: “Dijital baskı sektöründe dünyanın en ileri teknolojisine sahip milyon dolarlık makineleri standımızda sergiliyoruz. Örneğin, dünyada ve ülkemizde alanında rakipsiz olan EFI GS3250LXPro modelinin demosunu canlı olarak yapıyoruz. Epson’un uygun fiyat ile kaliteli baskıların yapıldığı ürün ailesini, yakından incelenme fırsatı sunuyoruz. Xerox’un aynı anda lansmanını yaptığı 29 teknolojik ürün ailesinden modelleri sergiliyoruz” dedi.

Fuar sırasında, LPM projesi hakkında bilgilendirme yapılacağını da kaydeden Bekir Öz, şunları söyledi: “Fuar sırasında, kendimizin geliştirdiği LPM (Lidya Print Management) projesinin tanıtımını yapacağız. LPM projemiz, ekipmanın doğru seçilerek verimli kullanılmasından, organizasyona doğru enjekte edilmesine kadar yazılım çözümleri sunuyor. İş hayatında işin özü, yapılan işin doğru yönetilmesidir. Lidya olarak, ekipman satışı ve servisinin ötesine geçerek; satın alınan ürünlerin daha verimli nasıl kullanılacağı hakkında çözümler de sunacağız. Nitekim günümüzde konu artık, fotokopi ve printer almaktan öteye geçmiştir. Kullanıcılar, kişiselleştirilmiş ve “Akıllı Multifunction” uygulamaları talep etmektedir” dedi.

Fuar sırasında, ürün segmentlerinde, cazip fiyatların olabileceğini kaydeden Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları anlattı:

Lidya Grup Adem Oz “Geçmişte, ileri teknolojideki makineleri, genelde uluslararası fuarlara katılarak, yurtdışında görüp inceleyebiliyorduk. Lidya Grup ile bu süreç değişmiştir. Fuardaki 308 metrekarelik standımızda, aralarında EFI GS3250LXPro, EFI H1625, Epson SC-S80610, Epson SC-S60610, Epson SC-S40610, Epson SC-T7200MFP, Epson SC-T5200, Epson SC-P10000 ve Xerox Versant 80, D125, B7030 ve C7025’nin aralarında olduğu, dijital baskıda dünyanın son teknolojisine sahip makinelerini sergiliyoruz. Fuara, İstanbul merkezimiz ve tüm bölgelerimizden ekiplerimizle katılıyoruz. Fuardan, hem ziyaretçi, hem ciro açısından beklentimiz yüksektir. Birçok müşterimizle yaptığımız görüşmelerin sözleşmelerini fuar sırasında imzalayabiliriz. Özellikle, standımıza geniş format ürünlerini yerinde incelemek için ciddi bir ziyaretçi bekliyoruz. 5 günlük fuar boyunca, ürün segmentlerinde, fuara özel cazip fiyatlar sunacağız” şeklinde konuştu.

2001 yılında İstanbul’da kurulan Lidya Grup, Türkiye geneline hizmet veren 4 farklı şirketi, 5 bölge ofisi ve 100’e yakın uzman personeli ile dün olduğu gibi bugün de doküman çözümlerinde birçok başarılı projeye imza atıyor. Doküman çözümlerinde dünya lideri Xerox’un en büyük iş ortaklarından biri olarak ticari hayatına başlayan Lidya Grup, güçlü finansal yapısı, yerel yapılanması ve uzman insan kaynağı ile sektörde farklılaşmakta ve bu gücü, istikrarlı büyümesi ile taçlandırıyor.

Misyonunu sadece ürün ve hizmet tedarikçisi olmanın çok ötesine taşıyan Lidya Grup; her projeyi farklı bir vizyonla yorumlayarak sunuyor. Müşterilerine en uygun ürün, çözüm ya da servisi sunarak doküman üretim maliyetlerini düşürmeyi temel ilke olarak benimseyen Lidya Grup, bilginin dokümana dönüşmesi, işlenmesi ve saklanmasını içeren tüm aşamaları müşteri odaklı hizmet anlayışıyla projelendirerek, tek noktadan tam hizmet sağlıyor. Xerox’un ardından Nisan 2012 itibariyle Epson Türkiye tek Distribütörü olan Lidya Grup, CAD, iç&dış ekan baskı pazarında tek distribütor olarak atamıştır. 2016 yılında Lidya Grup’un Epson ürün gamı genişlemiş, fotoğraf baskı makinaları da hizmet kapsamına dahil edilmiştir. Kasım 2015 tarihinde Türkiye yatırımlarına hız veren EFI, geniş format baskı makineleri pazarında, Türkiye’de Lidya Grup ile ilerleme kararı almıştır. 2001 yılından beri kurumsal pazarda ve grafik sanatlar alanında elde ettiği başarıyı çoklu marka stratejisiyle pekiştiren Lidya Grup, Xerox, Epson ve EFI’yi bugün farklı ürün gruplarında Türkiye’de temsil etmekte; donanımı yazılımla entegre eden projeler üretmektedir.