Liteks Tekstil, SIGN İstanbul 2019’da En Yeni Ürünleri İle Birlikte Ziyaretçileriyle Buluşacak! - SIGN İstanbul
English

SIGN İstanbul

Liteks Tekstil, SIGN İstanbul 2019’da En Yeni Ürünleri İle Birlikte Ziyaretçileriyle Buluşacak!

1986 yılında kurulan Liteks’in markası Pesent’e, Türkiye’nin en büyük kanvas üreticilerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Sanatçı kanvası ve dijital baskı kanvası serilerindeki farklı kumaş kompozisyonları, yüzey kaplamaları, en, doku ve çeşitlilikle tüm ihtiyaçlara cevap veren Pesent’e, SIGN İstanbul 2019’da Liteks Tekstil’in 14 Hall, K-22 no’lu standında ziyaretçileriyle buluşacak.

Pesent’e 1986 yılında kurulan teknik tekstil firması Liteks’in markası olup, Türkiye’nin en büyük kanvas üreticilerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Sanatçı kanvası ve dijital baskı kanvası serilerindeki farklı kumaş kompozisyonları, yüzey kaplamaları, en, doku ve çeşitlilikle tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir. Üretimi İstanbul’da gerçekleşen Pesent’e 30’dan fazla ülkede satılmaktadır.

Dijital Baskı Kanvası Eco/Solvent, Latex, UV ve Su bazlı mürekkep sistemleri kullanan dijital inkjet baskı makineleri için üretilmiş olan Dijital Baskı Kanvası Serisi pamuk ve polyester kumaşlardan parlak, yarı-parlak, mat seçenekli görünümlere ve geniş sayıda en alternatiflerine sahiptir. Geniş ürün yelpazesindeki ışıkkutusu ve duvar kağıdı gibi ürünleriyle çeşitli sektörel alanlar için geniş kapsamlı çözümler sunar.

Sanatçı Kanvası Serisi Pesent’e markası, geleksel gessoyu yüksek kalite ve teknolojinin sürekli kusursuzluğu ile buluşturuyor. Keten ve pamuk gibi alt bezi seçenekleri ve farklı tekniklere uygun yüzey gessolarıyla yağlı boyadan sprey boyaya her teknik için en iyi performansı sergileyecek tuval bezleri üretiyor. Pesent’e’nin akrilik polimer bazlı gessosunun üstün kalite tuval bezleriyle buluşması sanatçılara daha esnek bir kanvasın yanı sıra kırılmalara dayanıklı, arşivsel ömrü uzun bir ürün sunuyor. Karbon siyahtan, doğal ketene veya simli yüzeylere kadar farklı arayışlara cevap veren Pesent’e, tüm profesyonel ve amatör sanatçıları gelenekselin yanısıra sıradışı ürünlerle de biraraya getirmeyi hedefliyor.