Liteks Tekstil SIGN İstanbul’da Pesent’e markalı dijital baskı kanvaslarını sektöre tanıtacak
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Liteks Tekstil SIGN İstanbul’da Pesent’e markalı dijital baskı kanvaslarını sektöre tanıtacak

SIGN İstanbul’u mevcut ve potansiyel müşterileriyle buluşma imkanı sağlayan ve yeni ürünlerini sergilemek için önemli bir platform olarak gören Liteks Tekstil, fuar süresince kendi tescilli markası olan Pesent'e dijital baskı kanvaslarını sektöre tanıtacak. Liteks Tekstil 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde 14. Salon K-22 nolu standında ziyaretçileriyle buluşacak.

Pesent'e, Liteks Tekstil'in üretimini yapmış olduğu dijital baskı kanvası ve tuval bezi ürünlerinin markasıdır.1986 yılında kurulan firma, ilk yıllarında spor giyim teknik kaplamalarına yönelik çalışmıştır. Sonraki yıllarda müşterilerinden gelen talepler ve piyasa ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yaparak; hem teknik ürünler üreten hem de müşteri isteklerine hızlı ve kaliteli cevap veren bir hizmet firması olmuştur. Pesent'e dijital baskı kanvasları geleneksel tuval dokusuna sahip olmakla birlikte, yüksek görüntü kalitesi ve doğru renkleri veren özel kaplamaya sahiptir.

Firma sağlık ve çevre politikasına istinaden kanvas üretiminde akrilik bileşenler kullanılmakta olup, kesinlikle PVC kullanılmamaktadır. Dijital baskı kanvası ve tuval bezi ürün geliştirmelerini müşterilerden aldığı geri bildirimler doğrultusunda firma bünyesindeki laboratuvarında yapmaktadır. Müşterileriyle yaptığı bu işbirliği sayesinde yeni ürünler geliştirmektedir.

Fuarda Sergilenecek Ürünlerin Özellikleri:

Pesent’e dijital baski medyaları %100 ham pamuklu doğal kumaştan üretilmekte olup geleneksel tuval dokusunun yanında yüksek görüntü kalitesi ve doğru renkleri veren özel kaplamalara sahiptir. Bu kanvaslar ile su bazlı Pigment ve Dye, Eco/Solevent / Latex / UV Curable mürekkep kullanan inkjet baskı makinalarında yüksek görüntü kalitesine sahip sanatsal reprodüksiyon, poster ve iç mekan reklam ürünleri elde edilmektedir. Özel kaplaması ile hızlı kuruma özelliğine sahip olmasıyla birlikte keskin detayları ve doğru rengi elde etmenizi sağlar.

En : 50,61,70,80,91,100, 106,7, 111,120,130, 137cm ve 152cm

*Ağırlık :340 gsm-360 gsm(+3%)

Top uzunluğu: 20m(rolik çapı 52mm Pigment ve Dye mürekkep kullanan makineler için), rolik çapı 76mm Eco/Solevent / Latex / UV Curable mürekkep kullanan makineler için)

*Asit içermez

*Sağlığa zararlı değildir; PVC, Kadmiyum veya herhangi kansorejen madde içermez

Liteks Tekstil, SIGN İstanbul fuarını yerli ve yabancı mevcut müşterilerle ve yeni müşteriler ile buluşma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, fuarı yeni ürünleri sergilemek için uygun bir platform olarak değerlendirmektedir.