MAT Kağıt teknolojik ürünleri ile SIGN İstanbul Fuarında
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

MAT Kağıt teknolojik ürünleri ile SIGN İstanbul Fuarında

1993 senesinde kurulan Mat Kağıtçılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Mat Kağıt), basım sektöründeki faaliyetine matbaalar için kağıt tedarikiyle başlayıp, zaman içerisinde ürün gurubunu serigrafi makine ve malzemeleri ile genişletmiştir. 2000 senesinden itibaren faaliyetlerine iç ve dış mekân reklam sektörüne yönelik ürün guruplarını da ekleyerek, reklam folyoları, dijital baskı folyoları, dijital baskı makine ve mürekkeplerinin tedariğini üstlenmiştir. 2009 yılından itibaren kesim, lazer ve oyma makineleri katılımı ile geniş bir ürün yelpazesi sahibi olarak hizmetine devam etmektedir.
Mat Kağıt, temsilcisi bulunduğu Hewlett Packard, Zünd, Eurolaser, Avery Dennison, Politape, Ahlstrom, Paper Graphics/Digimura, Decoprint, Onyx, Caldera gibi küresel bağlamda donanım, sarf malzemesi ve yazılım üreticisi firmaların, seçilmiş ürünlerini doğrudan ithal edip düzenli olarak stoklarda tutmaktadır. Aynı zamanda bu ürünlerin Türkiye genelinde pazarlama, satış ve dağıtımını yaparak teknik ve lojistik destekle, hizmet ağını her geçen gün genişleterek büyümeye devam etmektedir.

SIGN İstanbul 2015 fuarında standımızda HP Latex 330-360 ve 370 makinelerimizi sergileyeceğiz.
Temsilcisi bulunduğumuz ZÜND ve EUROLAZER iş sonlandırma makinelerimizi bu yıl standımızda sergilemiyoruz fakat bu cihazlarımız ile çeşitli ürünler üzerine yapılmış uygulamaları ve kesim yapılmış örnekleri sergileyeceğiz. Sarf ürün gurubumuzda yer alan RE-BOARD, KATZ DISPLAY BOARD, AVERY DENNISON, JAC VE DHJ DECOPRINT markalı ürünlerimiz standımızda yer alacak.

HP Latex 300 serisi geçtiğimiz yıl pazara sunulmuştu. Bu yeni ürün gurubumuzda üç modelimiz bulunmaktadır. HP Latex 310, 330 ve 360. SIGN İstanbul fuarında ilgili makinelerimizin tanıtımı ve satışını gerçekleştireceğiz. SIGN İstanbul fuarında ilk defa sunacağımız HP Latex 370 modelimizi sektör mensubu dostlarımıza sunacağız. Hp Latex 370 makinemizdeki yenilikler şu şekildedir; HP Latex 360 makinemizdeki tüm teknik özellikler ile aynı olup, özellikle mürekkep maliyet avantajı sağlaması bakımından makinemizde 770 ml. lik kartuşlar yerine 3 litrelik ambalajlar halinde mürekkep yüklenebilmektedir. Bu da takribi olarak mürekkep maliyetlerinde %20-25 oranında bir tasarruf anlamına gelmektedir. Böylelikle Hp Latex 360/370 makinelerimiz de endüstriyel üretime yönelik bir maliyet elde etmeye başladık. Daha önce HP Latex 360 makinemize yatırım yapan müşterilerimiz üzülmesin, onlar içinde HP Latex 370 up-grade kitlerimizi sunuyoruz. Tercih eden müşterilerimiz makinelerini HP Latex 370 durumuna getirebilmektedirler. Standımızı ziyaret edecek firmalar bu makinelerimizi inceleme fırsatı bulabilecektir.

Bu yıl standımızda olmayacak ancak tüm ürün örnekleri ve tanıtım organizasyonları yapılacak olan makinelerimizi şu şekilde sıralayabilirim.

SIGN İstanbul fuarında HP Latex 3100 makinemizin baskı ürün örneklerini ve tüm teknik özelliklerini standımızı ziyaret edecek müşterilerimiz ile paylaşacağız. Bu makinemiz de bazı önemli yeniliklerimiz var. Makinenin üst kısmında konumlandırılan ve makine arıza verdiğinde ya da mürekkep bittiğinde uyarı veren lamba mevcut. Operatör başka bir işle uğraşırken bile rahatlıkla makinedeki üretimin sorunsuz devam edip etmediğini görebilir. Bir diğer yenilik uzaktan bağlantı yöntemi. Appstore uygulamasıyla makinelerimizin üzerinde bulunan arızaları görme, baskı gönderme, mürekkep seviyeleri gibi konuları takip edebiliyoruz. Ayrıca aynı anda yeni HP Latex 3500 modelimiz de mevcut. Bu modelimizde her şey HP Latex 3100 modelimiz ile aynı olup fakat daha büyük bobinler takılabilmektedir. 40 cm çap ya da 400 kg ağırlığa kadar bobinleri makinemize yükleyebilirsiniz. Bu da daha endüstriyel çalışan, operasyonel iş kesintilerini ortadan kaldıran ve daha az bobin değiştirerek üretim sürelerini kısaltmak isteyen müşterilerimizin beklediği bir çözümdü.

ZÜND Dijital Kesim makinelerimize gelince, bu ürünümüzü de bu yıl standımızda sergilemiyoruz ancak ZÜND makinemizde işlenmiş birçok materyali standımızı ziyaret eden müşterilerimize sunabileceğiz. Ayrıca ziyaretçilerimize mevcut üretimlerinde işçilikleri düşürüp verimliliği artırmanın yollarını sunacağız.

ZÜND’ün yeni otomasyon çözümleri oldukça dikkat çekici, sonlandırma verimini optimize etmeye yönelik modüler kesiciler kullanıyor. Özellikle dikkat çeken bir parça ise son teknolojiye sahip robotik off-load seçeneği. Zünd S3/G3 modellerimiz ile birlikte çalışan robot, kesilmiş parçaları alıyor ve sınıflandırıyor. Zünd, yeni otomatik uç değiştiricisi ARC ile Zünd G3 kesicilerinin verimliliğini önemli ölçüde arttırmış durumda. Bu da yönlendirme uygulamalarında kurulum sürelerinin ciddi şekilde düşürülmesiyle sağlanıyor. ARC sistemi sayesinde kullanıcıda, sekiz taneye kadar farklı kesici uç oluyor ve bunlar serbest şekilde kombine edilebiliyor. Sistem otomatik olarak iş için doğru freze ucu seçiyor ve optimum sonuçları garanti ediyor. Bu sayede alüminyum, ahşap, plastik ve kompozit materyallerle yapılan daha yüksek hacimli yönlendirme uygulamalarında operatör hatası ihtimali ortadan kalkıyor.”

Kesimde tam otomasyon

ZÜND Dijital Kesim sistemleriyle tam otomasyona yönelik diğer bir adım ise QR-kodu üzerinden dosya alımı. Malzeme kesim levhası üzerine bırakıldıktan sonra, ICC kamera baskı yapılan iş üzerindeki QR-kodunu görüyor ve Zünd Kesim Merkezi ZCC hemen ilgili kesim dosyasını alıyor. İşlem başlamadan önce sistem, otomatik olarak grafiğin yerini ve yönünü belirliyor ve eğer gerekiyorsa baskı ya da malzemedeki bozuklukları telafi ediyor. Son derece başarılı Zünd G3 modelleri özellikle geniş format sonlandırma uygulamalarına uygundur. Bu yüksek performanslı kesici modeli vinil ve 3.20 genişliğindeki diğer rulo malzemelerin kesimi için idealdir. Entegre germe ayarlayıcı sistemli merkezi sarıcı çözme sistemi sayesinde optimum gerilim kontrolü sağlanır ve böylece tekstiller herhangi bir kırışma olmadan kesilebilmektedir.

Standımızda sergileyeceğimiz diğer ürünler;

Avery Graphics Kendinden Yapışkanlı Ürünler

“Tüm dijital baskı sektöründe faaliyet gösteren makineler ile uyumlu Avery Dennison dijital ve renkli plotter kesim folyoları”

DHJ Decoprint Pearl Işıklı Tekstil Ürünleri

“Son yıllarda gelişen dijital baskı teknolojisi ile uygulama kolaylığı,
Kalite ve fiyat performansı açısından üstün kalite beklentilerine cevap verebilecek özelliklere sahip dijital baskıya uygun tekstil ürünleri.”

Re-Board

Re-Board ürünleri reklam sektöründe günümüzün çok yönlü kullanılabilen bir malzemesidir, %100 geri dönüşümlü olması, Dayanıklılığı ve hafif olması bakımında oldukça kullanışlıdır.
UV dijital baskı makinelerinde ve dijital kesim makinelerinde mükemmel üretim sonuçları vermektedir.

KATZ Display Board

Köpük PVC ürünlerine alternatif olan KATZ Dispaly Board ürünleri,
%100 geri dönüşümlü, hafif ve ekonomiktir. Tüm display, dönkart ve
POP üretimlerinde kullanılabilir, UV dijital baskı makinelerinde ve dijital kesim makinelerinde kullanılabilmektedir. 1.2 mm, 1.6 mm, 2.00 mm, 3.00 mm ve 5.00 mm kalınlıklarında standart üretim yapılmaktadır.

SIGN İstanbul fuarına tüm ürün çeşitliliğimiz, bilgi birikimimiz ve tecrübelerimiz ile katılıyoruz. Fuar döneminde yatırım yapmak isteyen ve bu organizasyonu bekleyen müşterilerimiz var. SIGN İstanbul fuar süreci içinde yatırımlarını gerçekleştirecekler. Standımızı ziyaret edecek müşterilerimiz ile buluşmayı ve onlarla yeni projeler üzerinde konuşmayı arzuluyoruz.