PIA Akrilik dökme akrilik levhalarını SIGN İstanbul’da sergileyecek
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

PIA Akrilik dökme akrilik levhalarını SIGN İstanbul’da sergileyecek

PIA Akrilik San ve Tic. Ltd. Şti. 2013 yılında Işık Plastik AŞ ve 120.000 ton kapasite ile PMMA üreticimi yapan Plaskolite Inc. şirketlerinin yapmış oldukları ortak girişim ile kuruldu. Türkiye’de Endüstriyel Plastik Levha imalatına 1998 yılında başlayan Işık Plastik AŞ, yatırımı Malatya OSB’de 25.000 m2 alan üzerine planladı. Son teknolojiyle uygulanan üretim sistemiyle reklam ve sağlık gereçleri sektörüne yıllık 12.000 ton “dökme akrilik” (cast acrylic) tedarik edecek. Tüm altyapısı ve binaları tamamlanmış olan yeni üretim tesisi 2016 yılı 2. çeyreğinde üretime başlayacak.

PIA Akrilik sektöre CASTPLAS ve POLICAM markaları ile dökme akrilik levhalar sunacak. Reklam sektörüne özel renk ve kalınlıklar ile başlanacak olan üretime, ikinci fazda sağlık gereçleri sektörünün ihtiyacı olan küvet levhalarında hizmet vermeye devam edecek.

PIA Akrilik San ve Tic. Ltd. Şti. SIGN İstanbul’a özel olarak hazırlanırken 14. Salon J-30 nolu standında Malatya’da üretilecek CASTPLAS ve POLICAM markalı dökme akrilik levhaları müşterileriyle buluşturacak.