Pigment Reklam’ın Yeni Nesil UV Baskı Çözümleri SIGN İstanbul 2015’te
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Pigment Reklam’ın Yeni Nesil UV Baskı Çözümleri SIGN İstanbul 2015’te

Baskı sektörünün buluşma noktalarından SIGN İstanbul 2015’e güçlü bir katılım gerçekleştirecek olan Pigment Reklam, swissQprint ve HandTop’un yeni nesil modellerinin yanı sıra, Caldera yazılım çözümlerini tanıtacak.

Türk baskı sektörüne sunduğu UV çözümlerle pazar gücünü sağlamlaştıran Pigment Reklam, swissQprint ve HandTop markalarının yeni nesil çözümlerini 10-13 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan SIGN İstanbul 2015 fuarında Salon 14 Stand No G-40’da ilk kez sergileyecek. swissQprint ikinci nesil modellerinin Türkiye’deki ilk gösterimini SIGN İstanbul’da yapacak. Pigment Reklam fuarda ziyaretçilerine swissQprint’in ikinci nesil modellerini, ayrıca HandTop markasının ürünlerini ve uygulama örneklerini sunmaya hazırlanıyor.

SIGN İstanbul fuarına, uzman oldukları ‘UV konsept’ ile katılacaklarını söyleyen Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, Türkiye pazarına sundukları markalara fuarda yer vermeyi planladıklarını açıkladı. Çağlıyan, bununla ilgili gerekli makine siparişlerini vererek fuar zamanına kadar ürünleri yetiştirmeyi istediklerini belirtti. Çağlıyan; “swissQprint ve HandTop markaları ile SIGN İstanbul fuarına hazırlanıyoruz. Giriş seviyesinden endüstriyel düzeye kadar seslenen yeni nesil modellerle UV baskının olanaklarını uygulamalı olarak göstereceğiz. Nyala 2’nin sergileneceği kesinleşti, Oryx 2’nin yetişmesi için çalışmalarımız var. Yurtdışında sergilenen tüm yenilikleri Türkiye’den ve diğer ülkelerden gelen ziyaretçilerimize tanıtmak istiyoruz. Yeni modellerin Türkiye pazarına girmesi aynı zamanda baskı sektörünün küresel pazarda rekabet gücünün artması anlamına geldiği için buna önem veriyoruz” dedi.

Daha Geniş Baskı Alanı, Daha Esnek Üretkenlik

swissQprint’in ikinci nesil modelleri daha geniş baskı alanı (Nyala 2 320x203cm, Oryx 2 ve Impala 2 250x203cm) ve daha yüksek baskı kalitesinin yanı sıra Tandem özelliğinin daha aktif kullanımını sağlayan, malzeme doygunluğuna göre çalışan vakum sistemleri ile öne çıkıyor. Serkan Çağlıyan, bu özellik sayesinde zorlu gibi görünen malzemelerin bile sorunsuz bir şekilde basımının gerçekleşirken, diğer taraftan enerji tasarrufu sağlandığını vurguladı. swissQprint’in 3d efektli baskılar için geliştirdiği yeni droptix teknolojisinin ikinci nesil makinalarında standart hale geldiğini hatırlatan Çağlıyan, SIGN İstanbul fuarında örnek baskıların ziyaretçilerle paylaşılacağını söyledi.

Çağlıyan; “Bunların yanı sıra, yüksek ısıya dayanıklılığı ve ısı değişimine direnci ile cam sektöründe talep gören T-Ink boyalarımız, glass ve termoform özelliklerimiz ziyaretçilere sunulacak” diye konuştu.

HandTop Yeni Nesil Serisi ile Geliyor

Pigment Reklam’ın iki ana markasından biri olan HandTop fuarda diğer bir önemli başlığı oluşturacak. Serkan Çağlıyan HandTop’un yeni nesil Quad Ricoh GEN5 serisi ve Kyocera serisini sergilemek istediklerini dile getirdi. Çağlıyan sözlerini şöyle sürdürdü; “Kyocera baskı sistemleri, hızlı ve yüksek kaliteli üretimi hedefleyen ve daha düşük yatırım maliyeti ile buna ulaşmak isteyen müşterilerimize sesleniyor. Piyasadaki birçok marka UV makinasıyla baskı kalitesi ve hızı ile yarışan bu seri stabil çalışma gücü ile üstün bir konuma ulaşıyor. Ürünlerimizin tamamı 365 gün 24 saat aktif olarak kullanılabilir ve bundan kaynaklı olarak renk sorunları ve kafa kesmesi gibi durmaya neden olacak sorunlar yaşanmaz. Türk baskı pazarında küçük ve orta ölçekli işletmeler için oldukça cazip olan bu serinin fuarda yoğun ilgi görmesini bekliyoruz.”

Yazılım ve Boyalar Standda Yerini Alacak

Pigment Reklam Türk baskı pazarına UV baskı makinalarının yanı sıra boya, yazılım ve sarf malzemeleri de sunuyor. SIGN İstanbul fuarında Pigment Reklam standında Caldera RIP çözümlerinin sunumu yapılarak baskı sürecinin yönetiminde avantajlar anlatılacak.
Endüstriyel alandaki bütün çözümleri SIGN İstanbul’da sunmayı planladıklarını dile getiren Serkan Çağlıyan, ayrıca ahşap ve cam endüstrileri için finishing ürünleri konusunda da sunumlar gerçekleştireceklerini hatırlattı. Çağlıyan sözlerini şöyle bitirdi, “Fuarda yeniliklerin odak noktası olmak istiyoruz. Hızla değişen ve gelişen baskı sektörünün yeni alanlara açılabilmesi için çözümler geliştiriyoruz. Genel olarak kolay alınamayan yatırım kararlarında ikna edici çözümlerimiz var. 365 gün demo yapan bir firmayız. Ürünlerimizi görmek isteyenler sadece fuarları beklemek zorunda değil, bizimle kontağa geçerek onlar için Demo organizasyonları yapabiliyoruz.”

------------------------------------

PİGMENT REKLAM

Reklam sektöründe 10 yıllık deneyimin verdiği güçle 2010 yılında kurulan Pigment Reklam, sektörün talep ettiği yüksek teknoloji ürünleri ve reklam malzemeleri satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. swissQprint, HandTop ve WIT-COLOR UV dijital ve solvent baskı makinalarının yanı sıra, baskı kafaları, boya, yedek parça, sarf malzemesi ve 2. el makine satışı hizmeti veren Pigment Reklam, güçlü bir teknik servise sahip.

Yurt dışında eğitim görmüş uzman kadrosu ile; Vutek, HP Scitex, Gandi JetI AGFA, DGI, Seiko, OCE, Durst, Virtu ve Infınıty gibi küresel markalara teknik servis hizmeti sunan Pigment Reklam, Spectra, Xaar, Konica, Epson ve Seiko kafalar için sertifikalı mürekkep satışı ve her türlü yedek parça tedariği sağlıyor. Firma aynı zamanda, Türkiye’de genelde göz ardı edilen baskıda doğru renklerin alınması konusunda ICC Profil yapımı ile birlikte PANTONE kodunu alabilmeye imkan tanıyor. Genç ve yenilikçi bir vizyona sahip olan Pigment Reklam, operatör ve halk sağlığı için ciddi önem taşıyan ürünlerini piyasaya sunuyor.