Roland Avrupa bu yıl da Sign İstanbul’u tercih ediyor - SIGN İstanbul
English

SIGN İstanbul

Roland Avrupa bu yıl da Sign İstanbul’u tercih ediyor

Roland DG Mid Europe şirket profili

Roland, 1991 yılından itibaren şirketlerinden biriyle İtalya'da doğrudan varlığını sürdürmektedir ve 1994 yılından bu yana ise, baskı, baskı kesim, gravür ve modelleme makinelerinin dünya çapındaki üreticisi Japon kökenli ana şirket Roland DG Corporation'ın ürünlerinin Fransa ve Balkan ülkelerinde dağıtımını  üstlenmiştir. Roland, baskı ve kesim alanında dünya çapında 130.000'in* üzerinde kurulu tesisi sayesinde bu teknolojide tartışmasız lider ve referans alınan markadır.

Görsel iletişim, baskı, ambalajlama, etiketleme, kişiselleştirilmiş kumaş ve giysi, grafik sanatları, promosyon ürünler, tekstil, mücevherat, gravür, 3 boyutlu ve tıbbi modelleme gibi pek çok pazarda yenilikçilik ve hizmet kalitesi alanlarında öne çıkan Roland, 2011 yılında kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlamıştır. Üretim, makinelerin en üst düzeyde kalite ve üretim kontrolüyle tek tek imal edilmesine olanak tanıyan özel Digital Yatai sistemiyle gerçekleştirilir.

Roland üretim süreçlerinde çevre ve kaynakların korunması konusundaki sorunlara karşı özellikle duyarlıdır e ISO 9001:2000 ve ISO 14001:2004 sertifikalarına sahiptir.

Görsel iletişim, grafik sanatlar, gravür ve modellemeye yönelik kendi sistem ve çözüm önerilerini bir bayi ağı aracılığıyla ve son kullanıcıya yönelik müşteri memnuniyeti, eğitim ve destek hizmetleri ile sektördeki şirketlere yönelik uçsuz bucaksız içeriğin yer aldığı satış sonrası hizmetlere özellikle özen göstererek pazarlar. Roland; kurumsal Web sitesi, 7.000'in üzerinde şirketin yer aldığı bir topluluğu barındıran kullanıcılara yönelik bir forum ve pazarlama ile promosyon alanındaki yenilikler, teknolojiler, kaynaklar, uygulamalar ve stratejilerin yer aldığı bir blogla İnternet üzerinde muazzam bir varlığa sahiptir. Roland aynı zamanda Team GO&FUN Honda Gresini ekibinin sponsorudur.

*31 Mart 2013 tarihi itibariyle kurulu tesis sayısı.