Sektörünün amiral gemisi Sign İstanbul, 17. buluşmaya yeniliklerle hazırlanıyor!
08 – 11 EYLÜL 2022, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektörünün amiral gemisi Sign İstanbul, 17. buluşmaya yeniliklerle hazırlanıyor!

“Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim LED & LED Ekran” ana başlıkları altında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı, ayrıca yüksek hacimli dokümantasyon ve çok fonksiyonlu dijital baskı çözümü sunan yazıcıları da kapsamına ekledi.

Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojilerine dair tüm ulusal ve uluslararası yeniliklerin bir arada sergilendiği SIGN İstanbul, 10-13 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl, 33 ülkeden 390 firmanın yer aldığı fuar, 66 ülkeden 20.916 profesyonel tarafından ziyaret edildi. 2015 yılında 17.’si düzenlenecek olan SIGN İstanbul’un şimdiden %68 doluluğa ulaştığını belirten İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, kıtaları buluşturan organizasyona bu yıl 30.000 m2 brüt alanda 35 ülkeden 400 firmanın katılımını beklediklerini söyledi.

Bağlı olduğu Tarsus Group’un özellikle dijital ve 3D baskı alanlarındaki global gücünü de arkasına alan İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen SIGN İstanbul 2015’e, bir önceki yılda olduğu gibi TÜYAP’ın Beylikdüzü’ndeki yeni salonları ev sahipliği yapacak.

Her geçen yıl katılımcı portföyünü geliştiren, gerek yerli ve yabancı katılımcı sayısı gerekse metrekare ölçümünde peş peşe rekorlar kıran SIGN Istanbul, 2014 yılı itibariyle bünyesinde sergilenen ürünlere yüksek hacimli dokümantasyon ve çok fonksiyonlu dijital baskı çözümleri sunan yazıcıları da ekledi. SIGN İstanbul’un değişen çehresine dikkat çeken İFO Fuarcılık Satış Direktörü İpek Saltık, DEVELOP ve RISO gibi markaların dokümantasyon çözümleriyle bu yılki fuarda yer alacağını belirtti. “Sektörün fuarı, katılımcılarına, büyük ebat baskıya yönelik ürünlerin yanı sıra, küçük ebat baskı ve çoğaltma teknolojilerini de bir arada sunuyor” dedi. Saltık açıklamasında,  Konica Minolta firmasının 2015 yılında SIGN İstanbul’u tercih ederek ilk kez fuarda doğrudan yer alacağının bilgisini verdi.