21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul bu sene Eylül’de Gel diyor

Yapılan değişiklikle bu sene 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Sign İstanbul’un yeni tarihi, katılımcılarına, yeni ürün lansmanlarını ilk kez İstanbul’da yapma fırsatı sunuyor.

Düzenlendiği ilk yıldan itibaren daima uluslararası ölçekte büyük bir ticari etkinlik olmayı hedefleyen Sign İstanbul, bugün gelinen noktada alanında Avrupa dahil bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük fuarı olarak kabul ediliyor. Sektöründe global bir güç halini alan fuar, bu sayede organizasyon tarihlerini uluslararası fuar takvimini belirleyecek şekilde katılımcı ve ziyaretçilerine sağlayacağı maksimum fayda doğrultusunda tespit ediyor. Sign İstanbul’u 16. kez düzenleyecek olan İFO Fuarcılık yönetimi, yaptığı değerlendirme ve katılımcılarından aldığı geri bildirimler doğrultusunda bu sene sektör profesyonellerine Eylül’de gel diyor.

IFO fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur;  Sign İstanbul’un pazarlama çalışmaları kapsamında katıldıkları diğer uluslararası fuarlarda  standlarını ziyaret eden sektör profesyonellerinin, fuarın Eylül ayında düzenlenecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını, böylece daha önce tarih sebebiyle ziyaret edemedikleri Sign İstanbul’u ziyaret edeceklerini belirttiklerini ifade etti. Ayrıca fuarın Eylül’de organize edilmesinin; hem sektörün yıl içerisinde pik yaptığı iki sezondan biri olan Ekim-Kasım döneminin öncesine denk gelmesi, hem de ağır kış koşullarından ve Noel tatilinden uzak bir tarih olması avantajlarıyla katılımcılar için daha fazla fırsat yaratacağını da ekledi.

3 Kıta, 1 Fuar!
Geride kalan 15 yılın ardından kendi sektörü için 3 kıtadaki ticaret yollarının kesiştiği bir merkez halini alan Sign İstanbul’u her sene, 74 ülkeden binlerce profesyonel ziyaret ediyor. Fuarın yakaladığı uluslararası başarıda, yurt içinde her şehirden aldığı yoğun ziyaretçi trafiği de ön planda yer alıyor. Yurtdışı ziyaretçilerin büyük bölümü ise, 500 yılı aşkın ekonomik, sosyal ve politik ilişkilerin etkili olduğu; Balkanlar, BDT (Türki Cumhuriyetler), Orta-Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden geliyor. Bununla birlikte bir taraftan küresel firmaların bölgedeki ticaret ve lojistik merkezlerini İstanbul’a taşıma eğilimleri, diğer yandan Türkiye’nin başta dijital baskı olmak üzere endüstriyel reklamda üretim üssüne dönüşmesi, Sign İstanbul’un sektör açısından uluslararası ölçekteki merkezi önemini, gelecek yıllarda da artırmaya devam edeceğini gösteriyor.

İFO Fuarcılık tarafından 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde 16.’sı gerçekleştirilecek Sign İstanbul hakkında daha detaylı bilgi ve katılım için fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.