Sign İstanbul, D-PES Fuarının “onur konuğu” oldu.
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sign İstanbul, D-PES Fuarının “onur konuğu” oldu.

D-PES Dijital Printers and Engravers Expo 18-21 Şubat tarihleri arasında Guangzhou’da, Poly World Trade Center fuar alanında düzenlendi. Fuarın onur konukları arasında İFO İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Durak ve Genel Müdür Yardımcısı Zekeriya Aytemur da yer aldılar.

Selahattin Durak, fuarın açılış seremonisinde; fuarı organize eden Guangzhou DPES şirketi, CIPTU (Çin Endüstriyel Dijital Baskı Teknoloji Birliği), CEEIU (Çin Engraving Ekipman Endüstrisi Birliği) ve CPEIA’nın İnkjet Baskı Birimi yetkilileri ile birlikte açılış kurdelasını kesenler arasında yer aldı. Durak: “2012’de Shanghai’da düzenlenen APPPEXPO Sign Fuarına, CSA (China Sign Association) Başkanı Zhang Dingguo’nun özel davetlisi olarak katılmıştım. Bu yıl DPES fuarında da bu şekilde onurlandırılmamızı; Çin’deki teknoloji ve malzeme üreticilerinin Türkiye ve bölge pazarına verdikleri öneme ve Sign İstanbul’un Avrupa dahil bölgede her yıl gerçekleştirilen en büyük fuar olma özelliğine bağlıyorum” dedi.

Fuar süresince kendi standlarında Sign İstanbul 2013 için yürütülen çalışmaları değerlendiren Aytemur ise: “Bildiğiniz üzere daha önce Shanghai’da düzenlenen ve iştiraki olduğumuz Tarsus Group’un Uluslararası Co-organizatörü olduğu APPPEXPO’ya da stand açarak katılmıştık. Fuarın ardından, CSA Başkanı Zhang Dingguo Sign İstanbul 2012’ye geldi. Fuar sırasında CSA ile bir işbirliği anlaşması imzalandı ve Sign İstanbul’da açılacak olan Çin Pavilyonu için CSA tek yetkili organizasyon haline getirildi. Dolayısı ile bizim Çin fuarlarında bulunmamızın ana nedeni yeni katılımcılar bulmak değil, ziyaretçi çalışmasıdır. Çünkü Çin fuarları Sign İstanbul’un hakim olduğu bölge dahil, tüm dünyadan ziyaretçi çekebiliyor.”

“Sign İstanbul’un var olan yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi sayısı ve profili ile, bugün için katılımcılarını fazlasıyla memnun eden bir fuar olduğunu” belirten Aytemur,  yürüttükleri bu faaliyetlerin amacının; orta ve uzun vadede sektörde yaşanmasını bekledikleri değişimlere ve değişimlerin sonucunda fuarın uluslararası kimliği ile ilgili olarak artacak beklentilere bugünden hazırlık yapmak olduğunu ekledi. Aytemur gelecek planlarına ilişkin olarak şunları söyledi: “Orta ve uzun vadeye dönük bu hazırlıklarımızı planlarken iştiraki olduğumuz Tarsus Group’un deneyimlerinden de yararlanıyoruz. Tarsus Grup’un amiral gemisi olarak adlandırabileceğimiz, dünyanın en büyük “Etiket ve Ambalaj Baskı” fuarı olan Labelexpo ve APPPEXPO fuarındaki yan organizatörlük deneyimi; Sign sektörü ile ilgili olarak faydalı bir bilgi alışverişine olanak sağlıyor.”

Sign İstanbul 2013, 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde düzenleniyor. Fuarın Proje Müdürü İpek Saltık; “Sign İstanbul 2013, her yıl olduğu gibi katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılayan bir fuar olarak 28 Kasım’da kapılarını açacak. Bu yıl aynı zamanda 15.yılımızı kutluyor olmanın verdiği yüksek motivasyon ve heyecan ile, beklentilerin de üzerine çıkacak bir organizasyon gerçekleştireceğimize inanıyorum. Ekip olarak, bunu sağlayacak tüm planlamalarımızı yaptık ve daha 2012 fuarını açmadan 2013’ün çalışmalarına başladık” dedi.