SIGN İstanbul’da MIMAKI Rüzgarı Esecek
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul’da MIMAKI Rüzgarı Esecek

PİMMS Group, geniş yelpazedeki sign ve endüstriyel grubu baskı makineleriyle 29 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde SIGN İstanbul Fuarı’nda olacak. Fuarda, PİMMS Group ve bayileri Procolor, Sayar Matbaa ve SDS stantlarında 35 MIMAKI modeli ziyaretçilerle buluşacak.

PİMMS Group, 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18’inci kez düzenlenecek olan SIGN İstanbul Fuarı’nda yerini alıyor. Fuarda Sign ve Endüstriyel alanlarında faaliyet gösteren PİMMS bayilerinden Procolor, Sayar Matbaa ve SDS de MIMAKI baskı makinelerini standında sergileyecek. MIMAKI bayi ağına katılmasının ardından Sign İstanbul’da sektörle bir araya gelecek olan Sayar Matbaa da stant alanında MIMAKI makinelerini ziyaretçilere tanıtacak. Fuar alanında bayi stantları da dahil olmak üzere dört ayrı stantta, kesici ve baskı makineleri olmak üzere toplam 35 adet MIMAKI baskı makinesiyle yer alacak olan PİMMS Group, her stantta farklı uygulama örneklerini de baskı üreticileriyle buluşturacak.

UV LED baskı PİMMS standının odak noktası olacak
MIMAKI’nin geliştirdiği UV LED teknolojisi, soğuk kürleme yapılmasını sağlayarak, ısıya hassas malzemelere de baskı yapılmasını kolaylaştırmış ve bu sayede uygulama çeşitliliğini artırarak baskı üreticilerine karlı iş olanaklarının kapısını açmıştır. MIMAKI’nin flatbed ve rulodan ruloya UV LED baskı makineleri, reklam ve endüstriyel sektörlerinin de hızla büyümesine katkı sunmuştur.

SIGN İstanbul Fuarı’nda, UV LED baskıda pazar liderliğini koruyan MIMAKI’nin UJF serisi masaüstü flatbed UV LED baskı makineleri, JFX200-2513 flatbed UV LED baskı makinesi ve MIMAKI’nin amiral gemisi SIJ-320UV geniş format rulodan ruloya UV LED baskı makinelerinin sunduğu çok geniş uygulama seçenekleri PİMMS Group standında ziyaretçilere tanıtılacak.

Masaüstü UV flatbed grubu içerisinde UJF-3042HG, UJF-6042 ve serinin en yeni üyesi UJF-7151 plus baskı makineleri PİMMS standında olacak. Obje üzerine yüksek kaliteli direkt baskı yaparak geleneksel serigrafi baskısının yerini alan bu seri, UV LED teknolojisinin sunduğu avantajla birlikte baskı üreticilerine daha güçlü ve kompakt bir baskı imkanı sunmaktadır. UJF serisi direkt baskı makineleri ile promosyon ürünleri, kişiselleştirilmiş hediyelik eşyalar, ısmarlama ürünler, kontrol panelleri, kalemler, ambalaj malzemeleri, küçük-orta format yönlendirmeler, elektronik cihaz kılıfları ve kapakları ve çok daha fazlası yüksek hızlı ve yüksek kaliteli baskı imkanı ile hayata geçirilebilir. MIMAKI UJF serisi baskı makinelerinde Braille alfabesi de basılarak, özellikle devlet kurumlarındaki tabela ve yönlendirme levha üretimi kolaylıkla yapılabilir.

Fuar alanında birçok uygulama seçenekleri ile ziyaretçilere tanıtılacak olan UJF serisi, MIMAKI plotter kesiciler ile birlikte üretim yaparken ziyaretçilere tanıtılacak. PİMMS standına gelen ziyaretçiler, UJF serisi direkt nesneye baskı makineleri ile basılmış cam şişe baskılarını ve bu şişeler için tasarlanan ambalaj, kutu, demo, numune ve paketleme üretimlerini görebilecekler.

Silindirik nesnelere (şişe gibi yuvarlak nesnelere) 360o direkt baskı yapabilen KEBAB Ünitesi ile birlikte tanıtımı yapılacak UJF-3042HG modeli, ambalaj üreticilerine sunduğu çok çeşitli uygulama olanağı ile öne çıkacak. Özellikle plotter kesiciler ile birlikte kullanıldığında hayata geçirilebilecek ticari değeri yüksek ürün örnekleri de PİMMS standında sergilenecek.

Reklam ve endüstriyel üreticilerin performansını daha da ileriye taşıyacak profesyonel çözümler sunan MIMAKI JFX200-2513 flatbed UV LED baskı makinesi de PİMMS standında yerini alacak. MIMAKI JFX200 -2513 modeli, beyaz ve şeffaf boya tercihlerini de içeren geniş boya seçeneği ve çok geniş çeşitlilikte malzemeler üzerine baskı imkanı ile sınırsız bir yaratıcılığa kapıları açacak. Kullanımı kolay ve az yer kaplayan makine, endüstri standardı olan 2.5m x 1.3m medya boyutlarını kullanarak, verimliliği en üst seviyeye çıkarıyor. MIMAKI JFX200-2513, akrilik, polikarbonat, PVC, cam, alüminyum, metal, polyester, köpük levha, ahşap ve taş gibi çok çeşitli sert malzemelere direkt baskı yapabilir. Böylelikle reprödüksiyon (kopya) tablolar, inşaat tabela ve yönlendirmeleri, gösterge panelleri, fuar teşhir ürünleri, promosyon ürünler ve hediyelik eşyalar gibi çok çeşitli uygulama hayata geçirilebilir.

MIMAKI SIJ-320UV gergi tavan uygulamalarına çözüm getirdi
PİMMS standının odak noktasını oluşturacak bir diğer ürün ise geçtiğimiz yıl Türkiye lansmanı ilk defa SIGN İstanbul 2015 Fuarı’nda yapılmış olan MIMAKI SIJ-320UV baskı makinesi. Bir yıl içerisinde makineyi bünyesine katmış firmalardan çok olumlu tepkiler alan SIJ-320UV modeli, MIMAKI’nin özgün teknolojisi olan UV LED kürleme sistemi sayesinde, gergi tavan malzemeleri gibi ısıya hassas malzemeler üzerindeki baskı kalitesi ve özellikle arkadan aydınlatmalı uygulamalarda kullanılacak baskılardaki görüntü kalitesi ile şöhretini artırdı. MIMAKI SIJ-320UV modeli, 3.20’lik geniş baskı ebadı, saatte 110m2’ye çıkan yüksek baskı hızı, ışıklı malzemelerde yüksek yoğunluklu baskı imkanı, aynı anda çift rulo baskı yapabilme seçeneği ve uygun yatırım ve tüketim maliyetleri ile sektörün beğenisini kazandı.

MIMAKI Bas&Kes modelleri ile yapılabilecek sınırsız uygulamalar SIGN İstanbul’da
PİMMS standında sergilenecek bir diğer ürün ise CJV150 – CJV300 Bas&Kes makine grubu olacak. Tabelacılar, matbaacılar ve baskı merkezleri için rakipsiz baskı kalitesi sunan seri, Gümüş, Turuncu ve Açık Siyah renkleri de içeren boya seçenekleri ile sağladığı görsellik ve sunduğu kreatif baskı olanakları ile göz dolduracak. Sürekli krop işaretli kesim özelliği ile ürünün aralıksız kesimini sağlayan ileri kesim özellikleri sunan CJV serisi, üst kesim ve köşe kesim fonksiyonları ile düzgün kesim yapılmasını sağlayarak, atık parçaların azalmasına fayda sağlar. Serinin en büyük avantajlarından biri de Kes&Bas özelliği sunması. Baskı öncesi kesim sayesinde kenarlarda soyulma olmaz, kesilen parçanın tekrar yapışması engellenir ve baskının kurumasına gerek kalmaz. Makinenin bu özelliği sayesinde yüksek yoğunluklu baskılar kolayca elde edilebilir.

Bu yıl PİMMS standında MIMAKI Bas&Kes makineleri yeni geliştirilen BS4 “kokusuz” eko-solvent boyalar ile tanıtılacak. İç mekan ve ambalaj uygulamaları için ideal olan kokusuz boya, solvent boyanın sebep olduğu sağlıksız çalışma ortamından kaynaklanan sorunları da ortadan kaldırıyor. CMYK renklerinde mevcut olan BS4 eco-solvent boyanın kokusuz özelliğinin yanı sıra en büyük avantajı, sunduğu hızlı boyama süresi ve önceki seri boyalara göre daha yüksek baskı kalitesi sunmasıdır. BS3 ile kıyaslandığında, BS4 boyalar tüm baskı modlarında daha az yayılma sağlar. Yüksek hız modunda dahi yüksek kaliteli görüntü elde edilir. Ayrıca, BS4 boyalarındaki yeni dalgaboyu kontrolü, yüksek kaliteli baskılarda daha iyi boya damla yerleştirmesi sağlar. Yeni boya ayrıca, özel profiller kullanarak daha az renk sapması elde edilmesini sağlar.

Tekstil malzemelerle yapılan reklam uygulamaları MIMAKI ile hayat bulacak
Reklam sektöründe tekstil malzemelerin sunduğu uygulama çeşitliliği ve üretim kolaylıkları sebebiyle giderek daha fazla talep gören dijital tekstil baskı makinelerinde de MIMAKI piyasa liderliğini sürdürüyor. SIGN İstanbul Fuarı’nda da MIMAKI TS300P-1800 ve TX300P-1800 baskı makineleri, reklam üreticilerinin tekstil malzemelerle yapılan reklam uygulamaları için sunduğu yüksek baskı kalitesi ve uygun maliyetli baskı imkanını gözler önüne serecek. TS300P-1800 baskı makinesi transfer kağıda baskı yaparken, TX300P-1800 de direkt uygulamaları stantta tanıtılacak. PİMMS standına uğrayacak ziyaretçiler, MIMAKI tekstil baskı makinelerinin özellikle afiş ve bayrak gibi reklam ürünleri, PoS adı verilen satış noktası reklam ürünleri ve sergi grafikleri gibi üretimlerindeki uzmanlığına tanık olacaklar.

MIMAKI dijital baskı makineleri ile hayata geçirilebilecek çok çeşitli uygulamalar hakkında bilgi almak, MIMAKI teknolojisini yakından tanımak ve mevcut MIMAKI makineleriyle daha verimli ve daha fazla katma değer üreterek çalışmak isteyen herkes PİMMS standında ihtiyaçlarına yanıt bulacak.