31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İSTANBUL’U 4 BİNİ YURT DIŞINDAN YAKLAŞIK 25 BİN PROFESYONEL ZİYARET ETTİ

Bölgesinin en büyük endüstriyel reklam ve dijital baskı fuarı SIGN İstanbul, başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktı. Türkiye’nin sektör liderleri ile dünya markalarının bir arada en yeni ürün ve teknolojilerini sergilediği SIGN İstanbul 2023’ü 3.976’sı yurt dışından toplam 24.612 profesyonel ziyaret etti. Yurt dışı ziyaretçi oranını yüzde 19 artıran fuara sırasıyla İran, Kosova, Bulgaristan, Makedonya, Irak, Almanya, Romanya, Azerbaycan, Tunus ve Gürcistan’dan en yoğun ziyaret gerçekleşti. Bu sene de katılımcılarına eşsiz ticaret fırsatları sunan ve sektöründe çeyrek asrı geride bırakmaya hazırlanan SIGN İstanbul’un 25. buluşması, 31 Ekim – 03 Kasım 2024 tarihlerinde, yine Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

Bozkurt; “Katılımcı firmalar, daha fuar sürerken 2024 buluşması için yerlerini ayırttı”

Bu sene de katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beklentilerinden fazlasını veren bir SIGN İstanbul’u daha geride bıraktıklarını söyleyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt, “Bulunduğumuz coğrafyada endüstriyel reklam ve dijital baskı endüstrisinin bir numaralı buluşma adresi yine SIGN İstanbul oldu. Özellikle yurt dışından yoğun bir ilgi vardı. Geçen seneye göre yurt dışı ziyaretçi sayımızı yüzde 19 artırdık. Bu hem sektörel ticaret hem de Türkiye ekonomisi için önemli bir katma değer. SIGN İstanbul, sektörünü büyütmeye devam ediyor. Daha fuar sürerken, katılımcılarımızın birçoğu 2024 buluşması için yerlerini ayırttı. SIGN İstanbul, gelecek yıl 25. yaşını kutluyor olacak. Çeyrek asrı geride bırakan bir fuar markası olarak, sektörümüzle birlikte daha nice yeni başarılara imza atacağız” dedi.

Endüstriyel reklam ve dijital baskı endüstrisinin bölgesindeki en büyük ticaret fuarı olan SIGN İstanbul, 21 - 24 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 24. kez kapılarını açtı. Tarsus Fuarcılık tarafından bu sene “SHINE YOUR SIGN” sloganıyla düzenlenen fuarda, aralarında sektörünün Türkiye’deki lider firmaları ile dünya markalarının olduğu 300’ün üzerinde katılımcı, yaklaşık 25 bin profesyonel ziyaretçiyle buluştu. Markaların dünya lansmanlarına da ev sahipliği yapan fuarda, en yeni dijital baskı makineleri, tekstil baskı makineleri, transfer baskı ve serigrafi makineleri, lazer makineleri, CNC router ve frezeler, reklam & baskı malzemeleri, boyalar, LED sistemleri, endüstriyel reklam ürünleri, görsel iletişim ve sergileme ürünleri ile 3D baskı sistemleri ve çok daha fazlası bir arada sergilendi.

Bozkurt; “Katılımcı ve ziyaretçi, PROMOGIFT İstanbul ile birlikte yaratılan sinerjiden memnun”

Dört gün süren SIGN İstanbul, bu sene ilk kez ayrı bir fuar olarak kapılarını açan Kurumsal Tanıtım ve Reklam Ürünleri Fuarı PROMOGIFT İstanbul ile aynı tarihlerde Tüyap Beylikdüzü’nde ziyaretçilerini ağırladı. PROMOGIFT İstanbul’a 5 binin üzerinde ziyaretçi geldiğini söyleyen Bozkurt, fuarın bu yıl yurt dışı ve yurt içinden toplam ziyaretçi sayısını yarı yarıya arttırdığını açıkladı. Birbirini tamamlayan iki organizasyonun önemli bir sinerji yarattığını vurgulayan Bozkurt, “Katılımcı ve ziyaretçilerimiz bir tarafta dijital baskı teknolojilerindeki yenilikleri incelerken, diğer tarafta, bunların en önemli uygulama alanlarından birisi olan kurumsal tanıtım ve reklam örneklerini de yerinde görme fırsatı buldu” dedi.

Bu sene de yüz milyonlarca dolarlık ticarete ev sahipliği yapan SIGN İstanbul’un 25.  buluşması 31 Ekim – 03 Kasım 2024 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.