21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul’un 18. buluşması, 29 Eylül-02 Ekim 2016’da!

SIGN İstanbul katılımcıları 2016 için şimdiden yerlerini ayırmaya başladı.

İFO Fuarcılık tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen ve alanında Avrasya’nın her yıl gerçekleştirilen en büyük organizasyonu ünvanını pekiştiren SIGN İstanbul’da 2016’nın hazırlıkları başladı. Yayınlanan sonuç raporlarına göre katılımcı firma sayısı, profesyonel ziyaretçi adedi ve metrekare büyüklüğü bazında bu yılki buluşmayı rekorlarla kapatan fuar, gelecek yıl 29 Eylül – 02 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sektörel yeniliklerin uluslararası ölçekteki ilk adreslerinden olmayı sürdüren SIGN İstanbul’da; Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, LED & LED Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ana başlıkları altında reklama dair tüm malzeme, çözüm ve hizmetler bir arada sergilenecek. Ayrıca bu yıl ilk defa özel bölüm olarak açılan 3D Printshow etkinliği, 2016’da da büyüyerek devam edecek.

Türkiye’nin yanı sıra 30 farklı ülkeden 438 firmanın yer aldığı SIGN İstanbul 2015, yurt içi ve yurt dışından 21.009 profesyonelin ziyaretiyle son buldu. Bu yıl 30 bin metrekare kapalı alana taşan fuar, istikrarlı büyümesini sürdürmeye devam etti. “Gerek 2015 buluşmasında kırılan yeni rekorların, gerekse katılımcılarımızın henüz organizasyon bitmeden gelecek yıla yönelik daha büyük metrekareler için sözleşme yenilemelerinin verdiği moralle 2016 hazırlıklarına hızlı bir başlangıç yaptık” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bugün Avrasya’nın en büyüğü olarak gösterilen SIGN İstanbul’un, 2016’da da sektördeki yeniliklerin ilk adresi olacağını söyledi.

“SIGN İstanbul, endüstriyel reklam ve baskı teknolojilerine dair ne varsa bir çatı altında sunan bir organizasyon”

SIGN İstanbul’un dijital baskı teknolojilerinden tekstil baskıya, reklam uygulama ekipmanlarından küçük ebat baskı ve dokümantasyon teknolojilerine,  transfer malzemelerinden baskı boyalarına, LED ve LED ekranlardan ürün teşhir standlarına, serigrafiden promosyon malzemelerine kadar sektörün tüm ürün, hizmet ve uygulama kategorilerini tek çatı altında topladığını söyleyen Aytemur, “Yurt içi ve yurt dışından gelecek profesyonel ziyaretçilerimiz, faaliyet alanlarıyla ilgili aradıkları ne varsa doğrudan SIGN İstanbul 2016’da bulabilecek dedi”.

3 boyutlu baskı teknolojilerinin özel bir bölümde sergilendiği “3D Printshow” gelecek yıl da SIGN İstanbul’da olacak.

Bu yıl ilk defa SIGN İstanbul 2015’in 11. Salonunda özel bir bölüm olarak organize edilen ve çok farklı sektörlerden ziyaretçiler ile ulusal basının ilgi odağı haline gelen “3D PRINTSHOW İstanbul ” etkinliği, gelecek seneki fuarda da büyüyerek devam edecek.

29 Eylül – 02 Ekim 2016 tarihlerinde 18.’si gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.