SIGN İstanbul’un 2022 buluşması, 3 salonda birden gerçekleşecek
21 – 24 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul’un 2022 buluşması, 3 salonda birden gerçekleşecek

Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Sektörü, #LeaveYourSIGN sloganıyla, Eylül ayında 23. kez bir araya gelecek. Tarsus Türkiye tarafından 8-11 Eylül tarihlerinde, 3 salon ve toplam 30 bin metrekare alanda düzenlenecek olan SIGN İstanbul 2022’ye, aralarında Türkiye’nin sektör liderleri ile birlikte dünya markalarının da olduğu 300’den fazla firmanın katılımı bekleniyor. Bir önceki buluşmada 81 ülkeden 24 bin 621 satın almacıyı ağırlayan SIGN İstanbul, Eylül ayında 3.500’ü yurt dışından olmak üzere en az 25 bin profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedefliyor. Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının en yeni makine, malzeme, ekipman ve teknolojilerinin bir arada sergileneceği SIGN İstanbul 2022’de, bu yıl promosyon firmalarına da ayrı bir salon açılıyor.

Sektörünün tüm paydaşlarına en uygun ticaret platformu sunan SIGN İstanbul 2022’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Henüz 2021’deki fuar sırasında 2022 buluşmasının stand alanları dolmaya başlayan SIGN İstanbul’da, yurt içi ve yurt dışından alıcılar, endüstri akranlarıyla ağ kurup en yeni trendlerle güncel kalırken, dijital baskı, serigrafi ve tekstil baskısının yanı sıra lazer makineleri, LED sistemleri, endüstriyel reklam ürünleri, mürekkepler, 3D baskı teknolojisi ve görsel iletişim ve görüntüleme ekipmanları için uygun maliyetli makine aksamlarını da tedarik edebilecekler.

SIGN İstanbul 2021’e gelen her 10 ziyaretçiden 9’u 2022 buluşmasını takvimine aldı

Son buluşmanın sonuç raporuna göre, SIGN İstanbul’da yer alan firmaların yüzde 90’ı, fuarın, yeni satın almacılara ulaşarak iş bağlantıları kurmalarını sağladığını, yüzde 88’i, ürünlerini sergilemek için en ideal uluslararası platformun SIGN İstanbul olduğunu, yüzde 85’i de organizasyonun, satış rakamlarını artırmak ve ticaret yapmak için en uygun platform olduğunu söylüyor. SIGN İstanbul’u ziyaret eden her 10 profesyonelden 9’u ise 2022’deki fuara da geleceğini ifade ediyor.

23. buluşmaya 80 ülkeden en az 3 bin 500 satın almacı bekleniyor

İki yıl aradan sonra 2021 Eylül ayında gerçekleşen 22. Uluslararası SIGN İstanbul, yurt dışı profesyonel ziyaretçi sayısını yüzde 5 arttırma başarısı göstermişti.  İran, Libya, Irak, Filistin, Makedonya, Kosova, Katar, Mısır, Ürdün ve Bulgaristan’dan en çok satın almacı ağırlayan fuarın, 2022’deki 23. buluşmasına 80 ülkeden doğrudan satın almacı en az 3 bin 500 profesyonelin gelmesi bekleniyor.

Promosyon sektörü için ayrı salon açılıyor!

Milyarlarca dolarlık pazar hacmine sahip promosyon sektörüne, ilk olarak 3 yıl önceki SIGN İstanbul fuarının içinde Promosyon Sokağı adı altında ev sahipliği yapan Tarsus Türkiye, sektör derneği PROMOSAİAD ile olan verimli işbirliğini bir adım daha ileri taşınarak “Promogift İstanbul” isimli yeni bir fuar projesini hayata geçirecek. Bu yıl SIGN İstanbul 2022 içerisinde ayrı bir salonda özel alan olarak gerçekleşecek Promogift İstanbul, 2023’te ise ayrı bir fuar olarak sektördeki yerini alacak.

SIGN ISTANBUL 2022 | #SIGNISTANBUL I #LeaveYourSIGN