Şov Başlıyor: Sign İstanbul 2013, 28 Kasım’da kapılarını açıyor…
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Şov Başlıyor: Sign İstanbul 2013, 28 Kasım’da kapılarını açıyor…

Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörlerinin, Avrupa dahil bölgedeki her yıl düzenlenen en büyük ticari şovu olan Uluslararası Sign İstanbul Fuarı, 28 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde gerçekleştiriliyor. 15.’si düzenlenen fuarda, endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojilerine dair tüm yenilikler bir arada sergileniyor.

İFO Fuarcılık İcra Komitesi Başkanı Zekeriya Aytemur, başlamasına sayılı günler kalan Sign İstanbul 2013 ile ilgili yaptığı açıklamada fuar ziyaretçilerinin dikkatini iki noktaya çekti: Aytemur; “Uluslararası Sign İstanbul Fuarı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 20.000’in üzerinde profesyonele ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ziyaretçilerimizin kayıt sırasında oluşan uzun kuyruklarda vakit kaybetmemeleri için, www.signistanbul.com adresinden on-line kayıt yaptırıp yaka kartlarını basarak, turnikelerde beklemeden içeriye girebileceklerini hatırlatmak isterim. Ayrıca, ulaştığı büyüklük itibarıyla Sign İstanbul’u bir günde gezebilmek neredeyse olanaksız hale geldi. Yüzlerce teknolojik ürün ve malzemenin sergilendiği bu fuardan daha fazla fayda sağlayabilmeleri için ziyaretçilerimize en az iki günlerini fuara ayırmalarını öneririm” dedi.

Bilgiyi paraya çevirmenin yolları: Atölye Sign İstanbul’da

Endüstriyel reklam ve dijital baskı alanlarında 2013’ün en yeni ürün, teknoloji ve uygulamalarının sergileneceği fuardaki ilklerden biri de “Atölye Sign İstanbul” olacak. Salon 6’da yer alan Atölye’de fuar boyunca, bilgiyi paraya çevirmenin yolları uygulamalı olarak gösterilecek. “İstanbul Reklam” sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte, pek çok reklam uygulamasının az bilinen püf noktaları, fuar ziyaretçilerine canlı olarak sunulacak.

Atölye Sign İstanbul’da; “Bina giydirme ve tabela yapımı sırasında kompozit panellerin ebatlanması, kesimi ve derz açma teknikleri”, “Akrilikten (pleksiglas) piramit, oval ve benzeri formlarda 3 boyutlu harf ve fon baskı uygulama teknikleri”,  “Akrilikten harf çevirme teknikleri”, “Rezistans ile broşürlük yapımı örnekleri”, “Dekoratif paslanmaz harf imalatı”, “CNC’lerde nadir olarak bilinen ilginç kesim uygulamaları”, “Uluslararası standartlarda araç giydirme uygulamasının püf noktaları”, “Lazer’de kesim ve kazıma teknikleri” ile “LED uygulamalarında yeni teknikler” konularında örnek üretimler eşliğinde fuar ziyaretçileri bilgilendirilecek.

Düzenlenmesindeki temel hedefi; endüstriyel reklam uygulamacılarına bu bilgi ve teknikleri kullanarak imalatını yaptıkları ürünlerini farklılaştırarak daha fazla katma değer yaratabilmelerinin yolunu açmak olan “Atölye Sign İstanbul”da paylaşılan, doğrudan paraya çevrilebilecek üretim bilgi ve teknikleri, sektörün büyümesine de sağlayacak. Bu nedenle tüm endüstriyel reklam uygulamacılarını; teknolojik gelişmeleri takip etme ve satın alma kararlarını vermenin yanı sıra, işlerini geliştirecek bilgilere ulaşmak için de Sign İstanbul 2013’e davet ediyoruz.

Ülkemizin bu alandaki başarılı firmaları ile global markaların teknoloji rekabetine ev sahipliği yapacak olan SIGN İstanbul 2013’de; Dijital baskı teknolojileri, LED ve LED ekranlar, Tekstil baskı ve serigrafi teknolojileri, CNC ve lazer router’lar, Display sistemleri, Baskı malzemeleri, Satış noktası çözümleri, Tabela malzemeleri, Bayrak ve Flamalar, Reklam uygulama malzemeleri, Reklam sektörüne yönelik yazılımlar ve daha fazlası sergileniyor.

28 Kasım – 01 Aralık 2013 tarihlerinde düzenlenecek fuar ile ilgili detaylı bilgi ve katılım için fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.