31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

19. SIGN İSTANBUL’UN SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI!

19. SIGN İSTANBUL’UN SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI!

İFO Fuarcılık tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle 4-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul’un sonuç raporu yayınlandı. Rapora göre, beş gün boyunca sektörün yine ilgi odağı olan fuarın 19. buluşmasında 368 firma yeniliklerini sergilerken, katılımcıların yüzde 81’i organizasyonun kendileri için verimli geçtiğini ifade etti. 2.798’si yabancı olmak üzere 69 farklı ülkeden çoğunluğu satın alma kararı veren pozisyondaki 21.881 profesyoneli ağırlayan ve geçen yıl kırılan ziyaretçi rekorunu tazeleyen SIGN İstanbul 2017, milyonlarca liralık makine alımına ve yeni işbirliği anlaşması da ev sahipliği yaptı. Her 10 ziyaretçiden en az 8’inin memnun ayrıldığı fuara özellikle Balkanlar ile BDT ülkelerinden gelen ziyaretçi sayılarında yoğun artış yaşandı. SIGN İstanbul’un 20. buluşması 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

SIGN İstanbul 2017, sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşmasına ev sahipliği yaptı!

Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan SIGN İstanbul’un sonuç raporuna göre, geçtiğimiz Ekim ayında düzenlenen fuara gelen ziyaretçilerin yüzde 33’ü Dijital Baskı Merkezi, yüzde 32’si Endüstriyel Reklam Üreticisi ve geri kalanı ise Tekstil Üreticisi, Matbaacı, Makine ve Malzeme Üreticisi & İthalatçısı, Reklam veren Kobi, Mimar& Mühendis ve Perakende Malzeme Satıcılarında oluştu.

Bu yıl özellikle Balkanlar ile BDT ülkelerinden sektör profesyonellerinin ilgisinde önemli ölçüde yoğunluk yaşanan SIGN İstanbul 2017’ye en çok ziyaretçinin geldiği ilk 10 ülke sırasıyla Türkiye, Makedonya, Bulgaristan, İran, Arnavutluk, Irak, Suudi Arabistan, Lübnan, Yunanistan ve Tunus oldu.

SIGN İstanbul katılımcılarının yarıdan fazlası, 2018’deki buluşma için yerlerini şimdiden onayladı!

SIGN İstanbul 2017’nin açıklanan sonuç raporuna göre, 368 katılımcı firmanın yüzde 71’i fuarı “çok iyi” ve “iyi” bulurken, yüzde 81’i fuarın kendileri için verimliği geçtiğini ifade etti. Yüzde 52’si ise sonraki fuar için yerlerini onayladı.

Sergilenen yeniliklerin yanı sıra, yarattığı ticari atmosfer sayesinde yine milyonlarca liralık makine satışı ve işbirliği anlaşmasına ev sahipliği yapan fuarın, sektör gündemlerini belirleyen konferans programı da büyük ilgi gördü. SIGN İstanbul konferansları kapsamında endüstriyel reklam uygulamaları ve 3D baskı teknolojilerindeki yenilikler ile endüstriyel reklam sektörünün güncel konularının başında gelen ve TİGUDER desteğiyle gerçekleşen iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin zengin içerikli oturumlar gerçekleşti.

SIGN İstanbul 2017 sonuç raporu hakkında detaylı bilgi için www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.