31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

22.ULUSLARARASI SIGN İSTANBUL, 9-12 EYLÜL 2021’DE!

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasını her yıl Avrasya’nın kalbinde bir araya getiren SIGN İstanbul, 9-12 Eylül 2021’de 22’nci kez kapılarını açacak. Tarsus Türkiye tarafından Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek fuar, sektörün üretici, tedarikçi, ihracatçı ve ithalatçılarını, reklam veren firmalar, reklam ajansları, dijital baskı merkezleri, matbaacılar, tekstil üreticileri, mimarlar, mühendisler, perakende malzeme satıcıları, promosyoncular, akademisyenler, dünyanın dört bir yanından büyük satın almacılar ve yeni yatırımcılar ile buluşturacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Almanya, Belçika, Hırvatistan ve Mısır’ın da aralarında olduğu 21 ülkeden 300 firmanın katıldığı, 3 bin 296’sı yurt dışından olmak üzere toplam 23 bin 516 profesyonelin ziyaret ettiği SIGN İstanbul, 2021 buluşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı. “Sektörün önde gelen katılımcı firmalarının şimdiden yerini aldığı fuarda sergilenen makineler ile her türlü ürüne baskı yapılabildiğini” özellikle belirten Tarsus Türkiye Fuar Direktörü Ulaş KILIÇ, her SIGN İstanbul’da olduğu gibi yine tüm katılımcıların, maksimum ticari fayda ile başarılı bir fuar geçirmelerini hedeflediklerini söyledi.

Uluslararası ve oldukça köklü bir fuar olan SIGN İstanbul’da her sene ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayacak nitelikte ticaret hacmi gerçekleşiyor. Dünya çapında yüzlerce fuar organizasyonuna imza atan Tarsus Group bünyesinde düzenlenen SIGN İstanbul, sektörün en önemli etkinliklerinden Label Expo ve Brand Print ile de aynı çatı altında yer alıyor. Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörüne yön veren trendlerin bir arada sergilendiği SIGN İstanbul hem tecrübesi hem de yüksek presteji ile lider konumunu korumaya devam ediyor.

2021 yılında 9 – 12 Eylül tarihleri arasında toplam 30,000 m2 alanda gerçekleşecek olan SIGN İstanbul’u, dünyanın dört bir yanından 25 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. 30 ülkeden 350 katılımcı firmanın yer alacağı fuara yurt dışından 3 bin 500 profesyonel satın almacının gelmesi hedefleniyor. 2019 yılında yurt dışı satın almacı sayısını %17 artırmayı başaran SIGN İstanbul Fuarı’na, özellikle Orta Doğu ve Avrupa ülkelerinden gösterilen yoğun ilginin katlanarak artması amaçlanıyor.

“Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, LED & LED Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon” ana başlıkları altında düzenlenen ve sunduğu ürün çeşitliliği ile Avrasya’nın alanındaki en büyük fuarı olan SIGN İstanbul’da; dijital baskı makinelerinden serigrafi makinelerine, tekstil baskıdan lazer makinelerine, LED sistemlerinden endüstriyel reklam ürünlerine, 3D baskı teknolojilerinden görsel iletişim ve sergileme ekipmanlarına kadar 2021’in tüm sektörel yenilikleri bir arada sunulacak.