31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Avrasya’nın en büyüğünde doluluk yüzde 85’e ulaştı!

Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünü her yıl Tüyap Beylikdüzü’nde bir araya Uluslararası SIGN İstanbul, Covid-19 salgınının yarattığı olumsuz şartlara rağmen şimdiden yüzde 85 doluluğa ulaştı. 2020 ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan salgının neden olduğu ticari durgunluk, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünü de derinden etkilerken, yurt içi ve yurt dışı firmalar, aksayan satışlarını telafi etmek için Eylül’deki fuarı çıkış kapısı olarak görüyor. 9-12 Eylül 2021’de 22’nci kez kapılarını açacak olan SIGN İstanbul’da, Türkiye’nin alanında lider firmaları ile sektörün uluslararası markaları şimdiden yerlerini aldı. Tarsus Türkiye tarafından organize edilen fuar, endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının üretici, tedarikçi, ihracatçı ve ithalatçılarını, reklam veren firmalar, reklam ajansları, dijital baskı merkezleri, matbaacılar, tekstil üreticileri, mimarlar, mühendisler, perakende malzeme satıcıları, promosyoncular ile yurt içi ve yurt dışından satın almacılarla buluşturacak.

Covid-19 salgının derinden etkilediği endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünün, Eylül ayındaki büyük buluşmayı iple çektiğini söyleyen Tarsus Türkiye Fuar Direktörü Ulaş KILIÇ; “Otomotivden bankacılığa, mobilyadan tekstile kadar akla gelen hemen her sektörde kendine geniş bir uygulama alanı bulan tabelalar, kurumsal kimlik ürünleri, yönlendirme levhaları, vitrin uygulamaları, sunum standları, araç giydirme, cephe kaplama, duvar panoları, kutu harfler, kiosklar, POP, display sistemleri gibi tüm endüstriyel reklam çözümleri ile dijital baskı hizmetleri şu anda neredeyse durmuş durumda. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar, yeni ticaret fırsatları ve iş bağlantıları için Eylül ayında 22.’sini gerçekleştireceğimiz SIGN İstanbul buluşmasına odaklandı. Henüz fuara zaman olmasına karşın stand alanlarının yüzde 85’i doldu. Sektörün fuarı durgunluktan çıkış umudu olarak görmesi, bizim de sorumluluklarımızı artıyor. Katılımcılarımızın SIGN İstanbul 2021’den maksimum fayda ile ayrılmalarını sağlamak için yurt içi ve yurt dışındaki ziyaretçi çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından çoğunluğu doğrudan alıcı konumundaki 25 bin profesyoneli fuarda ağırlamaya hazırlandıklarını söyleyen Kılıç, geride kalan 21 buluşmada olduğu gibi SIGN İstanbul 2021’de de milyonlarca dolarlık ticaretin gerçeklemesini beklediklerini vurguladı.

9 – 12 Eylül tarihleri arasında toplam 30,000 m2 alanda gerçekleşecek olan SIGN İstanbul’da 30 ülkeden 350 katılımcı firma, dijital baskı makinelerinden serigrafi makinelerine, tekstil baskıdan lazer makinelerine, LED sistemlerinden endüstriyel reklam ürünlerine, 3D baskı teknolojilerinden görsel iletişim ve sergileme ekipmanlarına kadar tüm yeniliklerini bir arada sergileyecek.