31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Avrupa’nın en büyük buluşmasında Başkentli firmalar gövde gösterisi yapacak!

“Alanında Avrupa ve Avrasya bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük ticari organizasyonu” olan Sign İstanbul’da, 30 ülkeden 350 firma yer alıyor…

İFO Fuarcılık tarafından 16.’sı düzenlenen Sign İstanbul, 11 Eylül’de kapılarını açıyor. Dünya markalarının yer aldığı uluslararası arenada Başkent’ten Atem Makine, İlker Reklam, OTS İç ve Dış Ticraet, SET Ankara Reklam Makineleri, Mert Reklam ve Pasifik Reklam yer alıyor.

Dijital baskı teknolojilerinden tekstil baskıya, reklam uygulama ekipmanlarından 3 boyutlu yazıcılara, transfer malzemelerinden baskı boyalarına, LED ve LED ekranlardan ürün teşhir standlarına, serigrafiden promosyon malzemelerine çok geniş bir yelpazedeki teknoloji ve ürünlerin sergileneceği fuar, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 11-12 ve 14. salonlarında düzenlenecek. 30 Ülkeden 350 firmanın ürün ve hizmetlerini sunacağı Sign İstanbul 2014’ü; başta endüstriyel reklam üreticileri, dijital baskı merkezleri, mimarlar, matbaacılar ve tekstil sektörü olmak üzere 22 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarcılık sektörünün en renkli organizasyonlarından birisi olan Sign İstanbul Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri fuarı 11-14 Eylül tarihleri arasında 16. kez kapılarını açıyor. Ankara’dan altı firmanın stand açacağı fuarda her türlü reklam ve tanıtıma ilişkin en yeni ürün, teknoloji, uygulama, makine ve ekipmanların bir arada sergilenecek olması, SIGN İstanbul’u, üretim yapan tüm KOBİ’ler ve satış noktasına ya da teşhir standına sahip irili ufaklı bütün işletmeler için önemli hale getiriyor. Fuar aynı zamanda makine parkurunu yenilemek isteyen, yurt dışına açılmayı hedefleyen sektör firmaları için de yeni yatırım ve işbirliği fırsatları sunuyor.

Bölgenin dijital baskı merkezi Türkiye’de yıllık üretim 500 milyon TL’ye yaklaştı!

Türkiye, pek çok alanda olduğu gibi özellikle son dönemde dijital baskı sektörünün de bölgedeki merkezi haline geldi. Ülkemizde her ay ortalama 2 milyon metrekare dijital baskı üretimi gerçekleşiyor. Bu üretimin ekonomik büyüklüğü ise yıllık 500 milyon TL’yi buluyor. Bu arada dijital baskı teknolojilerinin mobilyadan otomotive kadar tüm imalat sektörleri için sunduğu olanaklar, Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden tekstilde de değişim başlattı. Geçmiş yıllara ait verilere göre tekstilde dünya genelinde analog baskı pazarı 15 milyar $ iken dijital baskıda bu rakam 2 milyar $ sevilerinde. Gelecek 10 yıl içinde dijitalin, analog baskı pazarınının yarısını alacağı belirtiliyor. Türkiye için de benzer gelişimin yaşanacağı tekstil sektörü de diğer sektörler gibi dijital devrim ile bu yıl 16.’sı düzenlenen Sign İstanbul fuarında buluşacak.

İFO Fuarcılık tarafından 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde 16.’sı gerçekleştirilecek Sign İstanbul hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilir.