Bölgedeki inşaat hareketliliği, endüstriyel reklamcılar için yeni pazarlar yaratıyor!
17-20 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Bölgedeki inşaat hareketliliği, endüstriyel reklamcılar için yeni pazarlar yaratıyor!

Türkiye’de her geçen gün bir yenisi açılan AVM’ler, çok katlı mağazalar ve ev-ofis-alışveriş konseptindeki yaşam alanları, bir taraftan reklam mecralarının artmasını sağlarken diğer yandan endüstriyel reklam üreticilerini daha yaratıcı, yenilikçi ve seçici olmaya yönlendiriyor. Türkiye ile birlikte özellikle Irak, İran, Libya, Azerbaycan gibi yakın ülkelerde yapılan yeni inşaat yatırımları, Türk reklam üreticisi için alternatif pazarlar oluşturuyor. 28 Kasım’da ulusal ve uluslararası reklam sektörünü 15. kez bir araya getirecek olan Sign İstanbul Fuarı, bu yeni pazarlardan pay alabilmek için ihtiyaç duyulabilecek ürün, teknoloji ve uygulamaları bir arada sunuyor.

Endüstriyel reklam üreticileri için yeni pazar fırsatlarına açılan kapı niteliğindeki uluslararası buluşma, 28 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yıl 15.’si düzenlenen Sign İstanbul 2013, endüstriyel reklam sektörünün hem yurt içindeki büyümesini sürdürmesi, hem de global pazarlarda yaşanan yoğun rekabette ayakta kalabilmesi için gereken tüm yeni ürün, malzeme, uygulama ve teknolojilere ev sahipliği yapacak. 

Yeni pazarlarda yer alabilmek için yeni teknoloji ve uygulamalar şart!

Türkiye’de özellikle son 10 yıldan günümüze inşaat sektöründe artarak devam eden bir yoğunluk yaşanıyor. Büyük firmaların ürettikleri markalı konut projeleri nüfusu 5-10 binden az olmayan yeni yaşam merkezleri yaratıyor. İçerisinde yer alan devasa alışveriş merkezleri, çok katlı mağazalar ve residanslarla birer cazibe merkezi haline gelen ve adeta şehir içinde şehir halini alan bu yeni alanlar, aynı zamanda yeni reklam mecraları da yaratıyor. Üstelik bu durum sadece Türkiye için de geçerli değil, hem komşu ülkelerde hem de Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkelerinde de benzer biçimde inşaat yoğunluğu söz konusu. Tüm bu hareketlilik, endüstriyel reklam üreticileri için devasa bir pazar oluşturuyor. Ancak, sektörün global oyuncularına rağmen bu pazardaki pastadan pay alabilmek için yeni, farklı ve teknolojik olmak şart. İşte Sign İstanbul 2013 fuarı, özellikle yerli üreticilere; makine parkını yenileyebilecekleri, yeni ürünleri, malzemeleri ve uygulamaları yerinde görebilecekleri, sektördeki son teknolojileri detaylı inceleyebilecekleri, en önemlisi de işbirlikleri kurabilecekleri önemli bir fırsat sunuyor.

Avrupa, Balkanlar, BDT Ülkeleri, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Yakın Asya’yı da içine alan bölgede her yıl düzenlenen fuarlar içerisinde en geniş alanda kurulan,  neredeyse dünyada üretilen tüm makine markalarının sergilendiği Sign İstanbul, 28 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde 30 ülkeden 430 firmanın teknoloji, ürün ve hizmetlerini, ziyaretçileri ile buluşturacak. Fuar hakkında detaylı bilgi ve katılım için www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.