31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Kabına sığmayan fuar, 30 bin m2 alana ulaştı!

Sene başında Sign İstanbul 2014’ü, TÜYAP’ın en yeni ve büyük iki salonuna taşımayı kararlaştıran İFO yönetimi, gelen yoğun talep üzerine, bir salon daha ekledi.

Düzenlendiği ilk yıldan bu tarafa sürekli büyüyen Sign İstanbul, artık eski salonlarına sığmayınca TÜYAP Beylikdüzü’nün en yeni ve geniş salonlarına taşındı. İFO Fuarcılık tarafından 11-14 Eylül tarihlerinde 16.’sı düzenlenecek fuarın 12 ve 14. Hall’lerde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun katılım talepleri üzerine fuarın düzenleneceği alana 11. Salon da eklendi.  Alanında Avrupa dahil bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük ticari organizasyonu olarak kabul edilen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul, bu sene 30 bin m2 alanda 22.000 profesyonel ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor. İFO Fuarcılık, 2017 yılında Sign İstanbul’u, brüt 50.000 m2’lik bir fuar haline getirmeyi hedefliyor.

“Tabelacılık” olarak anılan bir iş kolunun, bugün uluslararası ölçekte milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip “Endüstriyel Reklam” sektörü haline gelmesindeki yapı taşlarından biri olan Sign İstanbul, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Geçen yıl 22.500 m2 alana yayılan fuar henüz sona ermeden, yurt içi ve yurt dışındaki katılımcılardan gelen yeni stand talepleriyle 2014 için mevcut salonlarını doldurmuştu. Bunun üzerine İFO Fuarcılık yönetimi, bu seneki organizasyonu TÜYAP Beylikdüzü’nün yeni tamamlanan büyük salonlarına taşıma kararı aldı. Ancak bu da yetmeyince Sign İstanbul’a bir salon daha eklendi. M2 bazında 2013’deki fuara göre %33 oranında büyüyen Sign İstanbul 2014, hedeflenen 400 katılımcı firmaya bu yıl 11,12 ve 14. salonlarda ev sahipliği yapacak. Fuarın düzenleneceği yeni, büyük ve modern salonlar, Sign İstanbul’un m2 olarak büyümesine daha sağlıklı olanak sağlarken, konumları açısından ziyaretçilere de önemli kolaylıklar sunuyor.

3 Kıta 1 Fuar’da buluşuyor!

Geride kalan 15 yılın ardından endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörleri için Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarındaki ticaret yollarının kesiştiği bir merkez halini alan Sign İstanbul’u; üç kıtadaki 74 farklı ülkeden binlerce profesyonel ziyaret ediyor. 2013’teki organizasyonda aralarında ABD, Çin, Japonya, Almanya, İngiltere, Fransa, G.Kore, İtalya, Belçika, Hollanda, İspanya ve Avustralya’nın da olduğu 28 ülkeden 370 firmaya ev sahipliği yapan fuar, bu yıl katılımcı firma bazında %20 ve ziyaretçi sayısı bazında en az %10 büyüme hedefliyor.

İFO Fuarcılık tarafından 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde 16.’sı gerçekleştirilecek Sign İstanbul hakkında daha detaylı bilgi ve katılım için fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.