31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektöre umut kazandıran fuar, rekorlarına yenilerini ekledi!

İFO Fuarcılık tarafından bu yıl 17.’si gerçekleştirilen Avrasya’nın en büyük endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri fuarı SIGN İstanbul sona erdi. Türkiye’nin yanı sıra 30 farklı ülkeden 438 firmanın yer aldığı organizasyonu yurt içi ve yurt dışından 21.009 profesyonel ziyaret etti. 30 bin m2 kapalı alanda “Dijital Baskı, Tekstil Baskı, SIGN Teknolojisi, Görsel İletişim, LED Teknolojileri, Endüstriyel Baskı ve 3D Baskı” konularındaki yüzlerce farklı makine, ekipman, teknoloji ve uygulamaya ev sahipliği yapan SIGN İstanbul 2015, katılımcı firma adedi, ziyaretçi sayısı ve büyüklük bazında geride kalan 16 buluşmanın rekorunu kırdı. İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; her yeni fuarı, bir öncekine göre istikrarlı biçimde büyüterek kapattıklarını vurguladı. Aytemur, “Bu sene yeni katılımcı oranı % 31 olarak gerçekleşti. Firmaların birçoğu 2016’daki organizasyon için şimdiden yerlerini ayırttı. SIGN İstanbul, gösterdiği başarı ile bu yıl da Avrasya’nın en büyüğü ünvanını korurken, en geniş ürün yelpazesinin sergilendiği fuar oldu” dedi.

Canon, Efi, Epson, Fujifilm, HP, Konica Minolta, Mimaki, Mutoh, OKI, Ricoh, Roland, Seiko, Sharp, SwissQ, Xerox, Zünd gibi dünya markalarının, tüm yeniliklerini bir arada sergilediği SIGN İstanbul 2015 sona erdi. Fuarda en çok ilgiyi, daha renkli, daha hızlı ve daha ekonomik baskı yapabilen farklı formatlardaki dijital makineler, 3 boyutlu baskı teknolojileri, tekstil baskı makineleri, araç kaplama uygulamaları ve bilgiyi paraya çevirmenin yollarının işin ustalarınca anlatıldığı reklam atölyesi gördü.

Uluslararası ölçekte bir ihtisas fuarı olan SIGN İstanbul’da, bu yıl ziyaretçi rekoru kırıldı!

Milyonlarca dolarlık makine satışı ve yeni işbirliği anlaşmalarına zemin hazırlayan SIGN İstanbul 2015, bu yıl ziyaretçi rekoru kırdı. Dört gün süren etkinlik, ev sahipliği yaptığı 3D Printshow İstanbul’a gelenlerle birlikte yurt içi ve yurt dışından 23900 kişiyi ağırladı. SIGN İstanbul 2015’e, başta Türkiye, İran, Bulgaristan, Irak, Kosova, Gürcistan ve Yunanistan olmak üzere 74 ülkeden ziyaret gerçekleşti.

Teknoloji şovuna dönüşen fuar, 3. Sanayi Devrimi’ne de ev sahipliği yaptı!

SIGN İstanbul 2015’in ev sahipliğinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “3D Printshow İstanbul” etkinliğinde 3 boyutlu yazıcılardan çıkan oyuncaktan ayakkabıya, ev eşyasından kol ve diş protezlerine, otomobil yedek parçasından birebir insan modellerine kadar çok sayıda ilginç ürün, teknoloji meraklılarının beğenisine sunuldu. Etkinlikte, yerli 3 boyutlu yazıcılar, endüstriyel ve kişisel kullanıma uygun 3 boyutlu baskı teknolojileri, 3 boyutlu yazan kalem gibi yeni teknolojiler sergilendi.

Gelecek yıl 29 Eylül – 02 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilir.