31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektörel Ticaretin Kalbi Bu Yıl Da SIGN İstanbul’da Atacak!

Tarsus Türkiye tarafından bu yıl 21.’si düzenlenecek olan Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, 19-22 Eylül tarihlerinde kapılarını açıyor. Ticaret Bakanlığı’nın da desteklediği, alanında Avrasya’nın en büyük sektör buluşmasına, çoğunluğu doğrudan alıcı pozisyonundaki 22 bin 500 profesyonelin ziyareti bekleniyor.

Tarsus Türkiye’in katılımcı – satın almacı buluşmalarına getirdiği ezber bozan yeniliği Hosted Buyer programı, SIGN İstanbul 2019 için farklı bir konsept ile hayata geçirilecek. Uygulama ile dijital baskı ve endüstriyel reklam sektörünün Anadolu genelindeki büyük alıcıları özel olarak İstanbul’a davet edilerek, doğrudan firmaların kendi standlarında katılımcılarla buluşması sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl özellikle yurt dışından gelen alıcıların sayısındaki artışla dikkat çeken SIGN İstanbul’da yeni hedef; fuara daha fazla alıcı/ziyaretçi çekerek, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektöründeki yerli üreticilerin ihracat potansiyelini geliştirmek, onlara yurt içi ve yurt dışında yeni satış kanalları açmak olacak. Ayrıca, çok sayıda ithalatçı katılımcıya da ev sahipliği yapan SIGN İstanbul, bu firmaları da Anadolu’nun dört bir tarafından gelen profesyonel ziyaretçiyle yine çatısı altında buluşturacak.Tarsus Türkiye, bu hedef doğrultusunda diğer tüm fuarlarına uyarlayacağı Hosted Buyerprogramını daha da genişleterek Anadolu’daki büyük alıcıları da bu programın içerisinde dahil edecek.

Sektör, 2023’e kadarki seçimsiz istikrar döneminden umutlu!

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte 2023 yılına kadar geçecek dört yıllık seçimsiz istikrar dönemi ve gerçekleştirilmesi hedeflenen ekonomik reformların da olumlu etkisiyle, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü geleceğe umutla bakıyor. Katılımcıları ve ziyaretçileri için eşsiz ticaret fırsatları sunan SIGN İstanbul, piyasaların yeniden önemli derecede hareketlenmesinin beklendiği bu dönemde, çoğunluğu doğrudan alıcı pozisyonundaki yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçisiyle, sektörüne çok daha fazla katma değer yaratacak.

Eylül ayında Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek SIGN İstanbul 2019’da, Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon ana başlıkları altında en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler sergilenecek. Sunduğu çeşitlilikle fark yaratan ve sektöründe yalnızca Türkiye’de değil Avrasya bölgesinde yılın en önemli fuar organizasyonlarının başında gösterilen SIGN İstanbul’a bu yıl 30 ülkeden 350 firma katılacak.

21. Uluslararası SIGN İstanbul hakkında detaylı bilgi için www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.