31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektörel ticaretin kalbi bu yıl da SIGN İstanbul’da attı!

31 ülkeden 357 firmanın Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon alanlarında en yeni ürün ve teknolojilerini bir arada sergilediği SIGN İstanbul 2016’da, dört gün boyunca yaklaşık 350 milyon liralık ticaret gerçekleşti. Son 18 yılın ziyaretçi rekorunun kırıldığı organizasyon katılımcıların yüzünü güldürdü.

İFO Fuarcılık tarafından 29 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihlerinde 18.’si düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul 2016, yaklaşık 1 milyar liralık dev bir pazarı bir araya getirdi. Ürün ve teknoloji şovunun yanı sıra sektör temsilcilerinin yeni işbirliklerine ve ticari anlaşmalarına da ev sahipliği yapan fuarın kapanış rakamlarına göre dört gün boyunca çoğunluğu makine satışı olmak üzere yaklaşık 350 milyon liralık ticaret gerçekleşti.

Katılımcı da ziyaretçi de fuardan memnun!

SIGN İstanbul 2016’nın sunduğu ticari ortam katılımcıların memnuniyetine de yansırken, yapılan ankete göre fuarda yer alan firmaların yüzde 80’i SIGN İstanbul 2016’dan memnun ayrıldı. Organizasyona katılan firma yetkililerinin fuara ilişkin yorumları da, SIGN İstanbul’un farkını bir kez daha ortaya koydu. “SIGN İstanbul’a katılma amacımız MIMAKI ürün gruplarını sergilemek ve MIMAKI baskı ve kesim makineleri ile yapılabilecek çok çeşitli uygulamaları son kullanıcılara aktarmaktı” diyen PİMMS Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler, oldukça verimli ve başarılı bir fuar geçirdiklerini vurguladı. SIGN İstanbul Fuarı’nı ilk günden bu yana destekleyen bir firma olarak, bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Aygüler, organizasyonun düzenleyicisi IFO Fuarcılık’a sektörün gelişimine sunduğu katkılarından ötürü de teşekkür etti.

Lidya Dağıtım İç ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu ise sektörel motivasyon açısından önemli bir misyon üstlenen SIGN İstanbul Fuarının gerek ziyaretçi sayısı ve katılımcı profili gerekse düzenlendiği zaman açısından endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri pazarı için yeniden bir canlanma aracı olduğunu söyledi.

SIGN İstanbul 2016 katılımcılarından OKI’nin Genel Müdürü Lusi Adut da “Fuarda, standımıza gösterilen yüksek ilginin kaynağında, OKI teknolojisine duyulan güven ve geliştirilen yeniliklere yönelik merak var” diyerek, bir kez daha SIGN İstanbul Fuarı’nda, profesyonellerin yeni teknolojilere ve kaliteli ürünlere olan ilgilerinin ve bu yöndeki arayışın artarak devam ettiğini gördüklerini söyledi.

SIGN İstanbul 2016, 62 ülkeden ziyaretçi ağırladı…

Türkiye ile birlikte 62 ülkeden toplam 21 bin 869 profesyoneli ağırlayan SIGN İstanbul 2016’yı ziyaret edenlerin yüzde 61’ini endüstriyel reklam üreticileri ve dijital baskı merkezleri oluşturdu. Tekstil sektöründen gelen ziyaretçilerin oranı ise yüzde 7 olarak gerçekleşti. Fuar süresince yapılan anket sonuçlarına göre ziyaretçilerin yüzde 82’si SIGN İstanbul 2016’nın beklentilerini karşıladığını ve organizasyondan memnun kaldıklarını ifade etti.

Alanında Avrasya’nın en büyüğü SIGN İstanbul, sektöre dair ne varsa çatısı altında buluşturdu!

Ev sahipliği yaptığı 3D Printshow İstanbul etkinliğinde yeni nesil 3 boyutlu baskı teknolojilerini, “Atölye SIGN İstanbul” ile de endüstriyel reklamın mutfağını ziyaretçileriyle buluşturan SIGN İstanbul 2016’da 7 ana başlık altında 212 farklı kategoride yeni ürün ve teknolojiler bir arada sergilendi. Bu yıl promosyon sektöründen katılımların da arttığı fuarın ziyaretçileri, dijital baskı makinelerinden endüstriyel reklam malzemelerine, tekstil baskı teknolojilerinden Sign teknolojisine, görsel iletişim araçlarından 3 boyutlu baskı ve led teknolojileri ile promosyon ürünlerine kadar aradıkları ne varsa, hepsini SIGN İstanbul 2016’da buldu.

Gelecek yıl 19.’su düzenlenecek SIGN İstanbul, 4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Çarşamba günü başlayacak. Organizasyona katılım konusunda detaylı bilgi almak isteyenler www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.