31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektörünün uluslararası fırsatlar fuarı Sign İstanbul, yeni tarihinde yeni salonlarında!

2014’e yeniliklerle giren Sign İstanbul, katılımcılarına ve ziyaretçilerine maksimum fayda sağlamak amacıyla hem organizasyonun tarihinde hem de salonlarında değişikliğe gitti…

İFO Fuarcılık tarafından 16.’sı gerçekleştirilen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul 2014, 11-14 Eylül tarihlerinde Tüyap’ın yeni büyük salonları Hall 12 ve Hall 14’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu sene 25 bin m2 alanda 22.500 profesyonel ziyaretçi ağırlamayı hedefleyen Sign İstanbul, tarih değişikliği ile bir taraftan katılımcılarına bölge ve dünya lansmanlarını bu fuarda yapabilme fırsatı sunarken, diğer yandan sektörde işlerin yoğunlaştığı dönemin hemen öncesinde onlara daha fazla iş fırsatı yaratabilmeyi planlıyor.

Düzenlendiği ilk yıldan itibaren daima uluslararası ölçekte büyük bir ticari etkinlik olmayı hedefleyen Sign İstanbul, bugün gelinen noktada alanında Avrupa dahil bölgesinin en büyük fuarı olarak kabul ediliyor. Sektöründe global bir güç halini alan fuar, bu sayede organizasyon tarihlerini rakiplere göre değil, katılımcı ve ziyaretçilerine sağlayacağı maksimum fayda doğrultusunda değiştirebiliyor. Sign İstanbul’u 16. kez düzenleyecek olan İFO Fuarcılık yönetimi, yaptığı değerlendirme ve katılımcılarından aldığı geri bildirimler doğrultusunda bu sene fuar tarihini Aralık başından Eylül ortasına çekti.

Fuarın yeni tarihi,  katılımcılar için pek çok avantajı bir arada sunuyor!

Yapılan değişiklikle bu sene 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Sign İstanbul’un yeni tarihi, katılımcılarına, bölge ve hatta Dünya lansmanlarını ilk kez burada yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca fuarın Eylül’de organize edilmesi; hem sektörün yıl içerisinde pik yaptığı iki sezondan biri olan Ekim-Kasım döneminin öncesine denk gelmesi, hem de ağır kış koşullarından ve Noel tatilinden uzak bir tarih olması avantajlarıyla katılımcılar için daha fazla fırsat yaratacak.

Sign İstanbul 2014, katılımcı ve ziyaretçilerini Tüyap’ın yeni büyük salonlarında ağırlayacak…

Yeni tarihli Sign İstanbul, düzenlendiği salonlarda da bu yıl değişikliğe gitti. Son yıllarda ivmelenen büyüme grafiği ile birlikte mevcut alanların Sign İstanbul’a dar gelmeye başlaması, fuarın düzenlendiği dört ayrı salonun birbirlerine göre konumları, ziyaretçilerin kimi zaman tüm katılımcılara erişiminde zorluklar yaşaması gibi nedenlerle İFO yönetimi, Sign İstanbul’u bu yıl Tüyap’ın en yeni ve modern salonları olan 12 ve 14’e taşımaya karar verdi. Yapılan bu değişiklikle, Sign İstanbul, sağlıklı biçimde büyümesini sürdürme olanağına da kavuşmuş oldu. İFO Fuarcılık, ikiz alt salonlar Hall 11 ve 13 ile birlikte 2018 yılında Sign İstanbul’u bürüt 50.000 m2’lik bir fuar haline getirmeyi hedefliyor.

3 Kıta, 1 Fuar!

Geride kalan 15 yılın ardından kendi sektörü için 3 kıtadaki ticaret yollarının kesiştiği bir merkez halini alan Sign İstanbul’u her sene, Asya-Pasifik Ülkeleri ve Amerika kıtası dahil 74 ülkeden binlerce profesyonel ziyaret ediyor. Fuarın yakaladığı uluslararası başarıda, yurt içinde her şehirden aldığı yoğun ziyaretçi trafiği de ön planda yer alıyor. Yurtdışı ziyaretçilerin büyük bölümü ise, 500 yılı aşkın ekonomik, sosyal ve politik ilişkilerin etkili olduğu; Balkanlar, BDT (Türki Cumhuriyetler), Orta-Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden geliyor. Bununla birlikte bir taraftan küresel firmaların bölgedeki ticaret ve lojistik merkezlerini İstanbul’a taşıma eğilimleri, diğer yandan Türkiye’nin başta dijital baskı olmak üzere endüstriyel reklamda üretim üssüne dönüşmesi, Sign İstanbul’un sektör açısından uluslararası ölçekteki merkezi önemini, gelecek yıllarda da artırmaya devam edeceğini gösteriyor.

Sign İstanbul 2014, geçen yıla göre %10 büyüme hedefliyor!

Geçtiğimiz yıl 15.’si düzenlenen SIGN İstanbul, aralarında ABD, Çin, Japonya, Almanya, İngiltere, Fransa, G.Kore, İtalya, Belçika, Hollanda, İspanya ve Avustralya’nın da olduğu 28 ülkeden 370 firmaya ev sahipliği yapmış; dört gün boyunca yurt içi ve yurt dışından toplam 20.820 profesyonel ziyaretçi ağırlamıştı. Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı ile ilgili, her biri farklı özelliklere sahip, toplam değeri 200 milyon TL’yi aşan 332 adet makine ve ekipmanın aynı anda sergilendiği Sign İstanbul, bu sene 2013’e oranla katılımcı firma ve ziyaretçi sayıları ile m2 bazında en az %10 büyümeyi hedefliyor.

İFO Fuarcılık tarafından 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde 16.’sı gerçekleştirilecek Sign İstanbul hakkında daha detaylı bilgi ve katılım için fuarın resmi web sitesi www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.