31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul 2016, 18 yılın en yoğun ziyaretçisini ağırladı!

İFO Fuarcılık tarafından 29 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihlerinde 18.’si düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul 2016, ziyaretçi rekoruyla kapandı. Alanında Avrasya’nın en büyüğünü, Türkiye ile birlikte 62 ülkeden toplam 21 bin 869 profesyonel takip ederken, organizasyonun yurt dışı ziyaretçi oranı ise yüzde 12,8 olarak gerçekleşti. Katılımcı firmalardan çoğunun fuar sırasında bir sonraki buluşma için yerlerini onayladığı SIGN İstanbul, bu yıl da sektörünün itici gücü oldu. 7 ana başlık altında 212 farklı kategoride en yeni ürün ve teknolojilerin bir arada sergilendiği fuar, 4-8 Ekim 2017 tarihlerinde 19. kez kapılarını açacak.

Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon alanlarında en yeni ürün ve teknolojilerin bir arada sergilendiği SIGN İstanbul 2016, 18. buluşmayı geride bıraktı. Sunduğu ticari fırsatlarla, katılımcı firmalar ve birçoğu satın alma kararı verici pozisyonundaki profesyonel ziyaretçiler arasında yeni işbirliklerine ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da sektörün beklediği canlılığın adresi oldu. SIGN İstanbul 2016’ın sadece ilk gününde 10 milyon liralık makine ticareti gerçekleşti.

Yeni nesil 3 boyutlu baskı teknolojileri ile endüstriyel reklamın mutfağı “Atölye SIGN İstanbul” aynı salonda buluştu!

SIGN İstanbul’un ev sahipliğinde bu yıl da özel etkinlikler gerçekleştirildi. Fuar bünyesinde ikincisi organize edilen ve 3 boyutlu baskı teknolojileri ile üretilmiş sandalye, proje maketi, oyuncak, otomobil jantı, ayakkabı, kask, el ve diş protezleri gibi farklı pek çok objenin sergilendiği 3D Printshow İstanbul özel bölümü ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında tüm ziyaretçilerin katılımına açık ve ücretsiz konferanslar da düzenlendi. 3D Printshow İstanbul ile aynı salondaki bir başka organizasyon ise artık gelenekselleşen endüstriyel reklam atölyesi oldu. 11. Salon’da kurulan Atölye SIGN İstanbul’da, fuar süresince araç kaplama, Led uygulamalar, tabela üretimi, harf imalatı gibi endüstriyel reklam üretiminde az bilinen püf noktalar, ziyaretçilere uygulamalı olarak sunuldu.

SIGN İstanbul hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.