31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul 2016 kapılarını açtı!

Dünya dijital baskı pazarının büyüklüğü 2 milyar doları aştı.

İFO Fuarcılık tarafından organize edilen SIGN İstanbul 2016, 29 Eylül Perşembe günü Tüyap Beylikdüzü’nde başladı. 31 farklı ülkeden, aralarında dünya markalarının da olduğu 400 firmanın katıldığı fuar, bu yıl farklı birçok yeniliğin lansmanına ev sahipliği yapıyor. “Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan SIGN İstanbul’un ana sektörlerinden dijital baskı, uluslararası ölçekte yıllık 2 milyar doları aştı” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, buna açıkhava reklamcılığını içine alan endüstriyel reklam da eklendiğinde fuarın, yaklaşık 1 milyar TL’ye yaklaşan dev bir pazarı İstanbul’da buluşturduğunu vurguladı. SIGN İstanbul 2016’yı 74 ülkeden 21 bin 500 profesyonelin ziyaret edeceğini söyleyen Aytemur, “Teknoloji şovunun yanı sıra, sunduğu ticari fırsatlarla da sektörün lokomotifi halini alan fuarda, geçen yıllarda olduğu gibi yine milyonlarca liralık ticari anlaşmaya şahitlik ediyoruz” dedi.

Tüyap Beylikdüzü’nde, toplam 30 bin m2 kapalı alanda düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul’un 18. buluşması başladı. Dijital baskı teknolojilerinden tekstil baskıya, reklam uygulama ekipmanlarından küçük ebat baskı ve dokümantasyon teknolojilerine,  transfer malzemelerinden baskı boyalarına, LED ve LED ekranlardan teşhir standlarına, serigrafiden promosyon malzemelerine kadar pek çok alanda yeni ürün lansmanlarına sahne olan SIGN İstanbul 2016’da, 7 ana başlık altında 212 farklı kategori yer alıyor.

SIGN İstanbul 2016 ziyaretçileri, sektördeki yenilikleri yerinde görüyor…

Başta tekstil üreticileri, reklam ajansları, KOBİ ve reklamveren firma temsilcileri, endüstriyel reklam üreticileri, dijital baskı merkezleri, makine ve malzeme üreticileri ile ithalatçıları, perakende malzeme satıcıları, matbaacılar, promosyoncular, kopyalama merkezleri, mimarlar, mühendisler ve akademisyenler olmak üzere özellikle karar verici pozisyonundaki profesyonel ziyaretçiler, 31 ülkeden 400 firmanın sergilediği yenilikleri SIGN İstanbul 2016’da görme fırsatı buluyor.

3D baskı teknolojilerinin şovu da SIGN İstanbul 2016’da!

SIGN İstanbul, geçen yıl olduğu gibi yine 3 boyutlu baskı teknolojileri şovuna da ev sahipliği yapıyor. Fuarın 3D Printshow İstanbul özel bölümünde, oyuncaktan ayakkabıya, ev eşyasından kol ve diş protezlerine, inşaat maketinden otomobil yedek parçasına ve hatta birebir insan modeline kadar akla gelebilecek her türlü objenin 3 boyutlu prototipini çıkarabilen yeni nesil baskı teknolojileri de sergileniyor. SIGN İstanbul bünyesinde ikincisi düzenlenen 3D Printshow İstanbul, daha ilk günden teknoloji meraklılarının yoğun ilgisine sahne oluyor.

2 Ekim Pazar gününe kadar açık olacak SIGN İstanbul 2016 hakkında detaylı bilgi ve online davetiye almak isteyenler www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.