31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul, Sektöre Yeni Giren Firmaların Kendilerini En İyi İfade Edebilecekleri Platformu Sunuyor

15 yıllık birikim ile Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ve Balkanlar, BDT, Orta Doğu ve Kuzey Afrika dahil Avrasya bölgesinin en büyük fuarı olan Sign İstanbul; trendleri takip etmek, alternatif çözümleri yakalamak, fiyat karşılaştırması yapabilmek ve son teknolojileri yerinde görmek isteyenler için global bir iletişim platformu yaratıyor.

Düzenlendiği ilk yıldan beri Sign fuarı katılımcı ve ziyaretçilerine sadece hareketli bir ticari ortam sunmakla kalmıyor, aynı zamanda katılımcı ve ziyaretçilerinin geniş bir iletişim platformunun içerisinde bulunabilmelerine de aracılık ediyor. Internet, sosyal medya, e-bültenler aracılığıyla firmaların fuar sonrasında da faydalanabilecekleri bir ağ yaratan Sign, bu vesileyle sektöre yeni giren firmaların da bir adım önde başlamalarına yardımcı oluyor.

Sektörün kalbinin attığı yer olarak da tanımlanabilecek SIGN Istanbul bu yıl 11-14 Eylül tarihlerinde 16.kez Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor ve Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı teknolojileri sektörünün en büyük firmalarını bir araya getirmeye devam ediyor. Bu da kendini ispat etmek isteyen ve pazardan pay almayı hedefleyen firmalar için cazip bir ortam anlamına geliyor.

3 Kıta 1 Fuar

Geride kalan 15 yılın ardından kendi sektörü için 3 kıtadaki ticaret yollarının kesiştiği bir merkez halini alan Sign İstanbul’u her sene, 74 ülkeden binlerce profesyonel ziyaret ediyor. Fuarın yakaladığı uluslararası başarıda, yurt içinde her şehirden aldığı yoğun ziyaretçi trafiği de ön planda yer alıyor. Yurtdışı ziyaretçilerin büyük bölümü ise, 500 yılı aşkın ekonomik, sosyal ve politik ilişkilerin etkili olduğu; Balkanlar, BDT (Türki Cumhuriyetler), Orta-Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden geliyor. Bununla birlikte bir taraftan küresel firmaların bölgedeki ticaret ve lojistik merkezlerini İstanbul’a taşıma eğilimleri, diğer yandan Türkiye’nin başta dijital baskı olmak üzere endüstriyel reklamda üretim üssüne dönüşmesi, Sign İstanbul’un sektör açısından uluslararası ölçekteki merkezi önemini, gelecek yıllarda da artırmaya devam edeceğini gösteriyor.