31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sign İstanbul, yine bildiğiniz Sign İstanbul

Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan fuarda 7 milyon dolar değerinde 306 farklı makine sergilenirken, dört günde yaklaşık 68 milyon dolarlık ticaret yapıldı.  

Uluslararası endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörlerinde yılın en önemli fuar organizasyonlarından birisi olan Sign İstanbul, 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlendi. Tarsus Group bünyesindeki İFO Fuarcılık A.Ş. tarafından bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen Sign İstanbul’a başta Çin, İtalya, Kore, ABD ve Almanya olmak üzere 33 ülkeden 390 firma katıldı. Sektördeki son yeniliklerin sergilendiği fuar, uluslararası teknoloji şovunun ötesine geçerek, aynı zamanda önemli bir ticaret platformu da oldu. Sign İstanbul 2014’te dört gün boyunca tahmini 68 milyon dolarlık makine satışı gerçekleşti.

İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, kapanış sonrası yaptığı açıklamada; “Sign İstanbul süresince gerçekleştirdiğimiz anketler ve standlardan aldığımız geri bildirimler, hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin fuardan oldukça memnun kaldıklarını gösteriyor. Bu memnuniyet rakamlara da yansımış durumda. Sign İstanbul’u dört gün boyunca 66 ülkeden 20.916 profesyonel ziyaret etti. Hali hazırda tüm reklam sektörünün %70’i bu fuarı ziyaret ediyor. Amacımız bir yandan bu oranı korurken diğer yandan yurtdışı ve tekstil kökenli ziyaretçilerin sayısını arttırmak” dedi. Aytemur, açıklamasında; Sign İstanbul 2014’ten memnun ayrılan katılımcıların bugünden, 2015 yılındaki buluşma için yerlerini teyid ettiğini ve birçok firmanın ise daha büyük yer talebinde bulunduğunu belirtti. Sign İstanbul 2015, 10-13 Eylül tarihlerinde organize edilecek.

Her yeni fuarda, bir öncekine göre büyümüş olarak kapılarını kapatan ve yakaladığı istikrarlı başarı ile alanında dünya markası haline gelen Sign İstanbul, 11-14 Eylül tarihlerindeki 16. buluşmada da geleneği bozmadı. TÜYAP Beylikdüzü’nün yeni büyük salonlarında toplam 25.000 m2 kapalı alanda gerçekleştirilen Sign İstanbul 2014, bir önceki fuara göre m2 bazında %20 büyürken, geçen yılın ziyaretçi rekorunu da egale etti.

Sign İstanbul 2014’te 4 kıta bir araya geldi!

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 33 ülkeden 390 firma ve 66 ülkeden 20.916 profesyonel ziyaretçiğinin bir araya geldiği Sign İstanbul 2014’ün “uluslararası” kimliği yine öne çıktı. Fuara en yoğun ziyaret Bulgaristan’dan olurken, komşuyu Azerbaycan, Yunanistan, Makedonya, Irak, Kıbrıs ve Birleşik Arap Emirlikleri takip etti. Sign İstanbul’da bu yılki ziyaretlerin yüzde 14,5’i yurt dışından gerçekleşti.

Sign İstanbul 2014’te geniş format baskı teknolojilerinden 3 boyutlu yazcılara kadar 306 farklı makine sergilendi.

“Sign Teknolojisi, Dijital Baskı Teknolojisi, Tekstil Baskı ve Serigrafi Teknolojisi ile Görsel İletişim” ana başlıkları altında endüstriyel reklama dair tüm yeniliklerin, uluslararası ölçekte tanıtıldığı en önemli platformların başında gelen Sign İstanbul 2014, tam bir teknoloji şovuna dönüştü. Fuarda, aralarında dünya markalarının da

olduğu firmalara ait 156’sı dijital baskı, 46 adedi tekstil baskı, 104 tanesi de CNC ve Lazer olmak üzere, yaklaşık değeri 7 milyon dolar olan toplam 306 makine sergilendi.

Endüstriyel reklamın püf noktaları canlı sunumlarla “Atölye Sign İstanbul”daydı

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve ziyaretçilerden gördüğü ilgi üzerine bu sene de tekrarlanan “Atölye Sign İstanbul”da fuar boyunca, bilgiyi paraya çevirmenin yolları uygulamalı olarak gösterildi. 11. Salon’da kurulan atölye’de fuar katılımcılarından “İstanbul Reklam”ın destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte, araç giydirme, Led uygulamalar, tabela üretimi, paslanmaz harf imalatı gibi endüstriyel reklam üretimindeki az bilinen püf noktalar, ziyaretçilere uygulamalı olarak sunuldu.

Detaylı Bilgi İçin: www.signistanbul.com