31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul’da, yeni nesil 3D baskı teknolojileri için özel bölüm açıldı!

İFO Fuarcılık tarafından 10-13 Eylül 2015 tarihlerinde 17.’si gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul, dijital baskı ve endüstriyel reklam alanındaki yeniliklere ev sahipliği yaparken, özellikle son yıllarda pek çok sektörde sıklıkla kullanılmaya başlanan 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcı teknolojileri, fuarın 11. Salonunda açılan özel bölümde sergilenecek. “Geçen yılki organizasyonda Dünya’nın sayılı 3D yazıcı üreticilerinden Ultimaker ve Makerbot’un Türkiye distribütörleriyle SIGN İstanbul’da yer alması, fuar ziyaretçilerini hayli memnun etti” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bu ilginin kendilerini, Eylül’deki fuar için, 3 boyutlu teknolojilere özel bir bölüm açmaya yönelttiğini söyledi. Aytemur, bünyesinde bulundukları Tarsus Group’un düzenlediği “3D Printshow Global Serisi” nin bir dünya turu haline geldiğini vurgulayarak “Bu yıl Madrid, Berlin, New York, Londra, California, Paris ve Dubai yolculuğuna devam edecek olan organizasyonun yaratacağı global network, SIGN İstanbul 2015’e de yansıyacak” dedi.

“Alanında Avrasya’nın her yıl düzenlenen en büyük ticari organizasyonu” olarak kabul edilen ve bu yıl 35 ülkeden 400 firmanın katılımı beklenen SIGN İstanbul, yeni nesil 3 boyutlu baskı teknolojilerini Tüyap Beylikdüzü’ndeki 11. salonda açılacak özel bir bölümde sergileyecek. Burada, moda, mimari, gastronomi, medikal ve bijuteri gibi hemen her sektörde kolay ve ekonomik yoldan üretime imkan veren, ayrıca bireysel kullanımlar için de seçenekler sunan 3D yazıcı teknolojilerini tanıtacak olan firmalar, bu baskı tekniğiyle hayata geçirilen ilginç örnekleri de fuar ziyaretçileriyle paylaşacak.

3 boyutlu yazıcıların yanı sıra her türlü reklam ve tanıtıma ilişkin en yeni ürün, teknoloji, uygulama, makine ve ekipmanların bir arada sergileneceği SIGN İstanbul’u başta endüstriyel reklam üreticileri, dijital baskı merkezleri, mimarlar, matbaacılar ve tekstil sektörü olmak üzere 21 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.
SIGN İstanbul 2015 ile ilgili detaylı bilgi ve online davetiye almak isteyenler, www.signistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.