31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SIGN İstanbul’un 23. Buluşması 8-11 Eylül 2022’de

Tarsus Türkiye, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektöründe bölgesinin lider ticaret buluşması olan Uluslararası SIGN İstanbul 2022 hazırlıklarına ara vermeden başladı. Eylül ayında gerçekleştirdikleri son fuara yurt içi ve yurt dışından 250 markanın katıldığını söyleyen Genel Müdür Zekeriya Aytemur, “Katılımcı anketlerine göre, fuarda yer alan firmaların yüzde 90’ı SIGN İstanbul’un yeni satın almacılara ulaşarak iş bağlantıları kurmalarını sağladığını söylüyor. Yüzde 88’i ise ürünlerini sergilemek için en ideal uluslararası platform olarak SIGN İstanbul’u görüyor. Fuarın, satış rakamlarını artırmak ve ticaret yapmak için en uygun platform olduğunu ifade edenlerin oranı ise yüzde 85” dedi. Açıklamasında ziyaretçi anket sonuçlarına da değinen Aytemur, aldıkları geri dönüşlere göre 2021 buluşmasını ziyaret eden her 10 kişiden 9’unun 2022’deki fuara da geleceğini söyledi.

81 ülkeden toplam 24 bin 621 satın almacının geldiği, sektöre dair tüm yeniliklerin bir arada sergilendiği ve yine milyonlarca dolarlık ticaretin gerçekleştiği SIGN İstanbul 2021 biter bitmez, 8-11 Eylül 2022 tarihlerindeki 23. buluşmanın hazırlıkları da hız kesmeden başladı. Alanında bölgenin lider organizasyonlarından birisi olan fuar, endüstriyel reklam ve dijital baskı sektöründe faaliyet gösteren firmalara erken katılım avantajları sunuyor.

2021 sonuç raporu yayınlanan SIGN İstanbul, 2022’ye de iddialı giriyor

İki yıl aradan sonra Eylül ayında başarılı bir organizasyonu geride bırakan SIGN İstanbul, 250 markanın katılımıyla gerçekleşmişti. Yayınlanan fuar sonuç raporuna göre, yurt dışı profesyonel ziyaretçi sayısını yüzde 5 arttıran SIGN İstanbul’a en çok satın almacının geldiği ilk on ülke sırasıyla İran, Libya, Irak, Filistin, Makedonya, Kosova, Katar, Mısır, Ürdün ve Bulgaristan olarak gerçekleşti. Yurt içinde ise Anadolu’nun hemen her yerinden satın almacıları ağırlayan SIGN İstanbul’u ziyaret edenlerin %78’ini dijital baskı merkezleri başta olmak üzere; tekstil üreticileri, reklam ajansları ve endüstriyel reklam üreticileri oluşturdu.

Şimdiye kadar geride bıraktıkları her SIGN İstanbul buluşmasının istikrarlı biçimde, hem katılımcılarını hem de ziyaretçilerini memnun etmeyi başardığını ifade eden Zekeriya Aytemur, “Biz sektöre bir fuardan fazlasını sunuyoruz. Aldığımız geri bildirimler, yüksek bir memnuniyet olduğunu ortaya koyuyor. Beklentilerinin üzerinde bir organizasyonu geride bırakan katılımcı markalarımızın ve profesyonel ziyaretçilerimizin, 2022’ye umutla baktığını görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

SIGN İstanbul’un 23. buluşması yine sektöre benzersiz ticaret fırsatları sunacak

Endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörünün #LeaveYourSIGN mottosuyla 23. Kez gerçekleşecek küresel buluşması SIGN İstanbul 2022; 300’den fazla marka ve binlerce yeni ürün lansmanına ev sahipliği yapacak. Tüyap Beylikdüzü’nde 30 bin metrekare alanda gerçekleşecek fuarı 25 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin takip etmesi hedeflenirken, organizasyona 80 ülkeden 3 bin 500’den fazla yurt dışı satın almacının gelmesi bekleniyor.  

SIGN ISTANBUL 2022 | #SIGNISTANBUL I #LeaveYourSIGN