31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Tarsus Group ve İFO Fuarcılık Baskı Teknolojilerinin Geleceğine Odaklanıyor

Baskı teknolojilerindeki son gelişmeler, Tarsus Group’un 2015 yılında düzenleyeceği fuar ve zirvelerde sergilenecek.

Uluslararası bilinirliğe sahip Labelexpo fuar serisi ve Labels & Labeling yayınlarıyla Etiket Baskı sektöründeki liderliği elinden bırakmayan Tarsus Group, baskı endüstrisindeki etkinliklerine Dubai’de Gulf Print & Pack, sign ve dijital baskı alanlarında SIGN İstanbul Fuarı ile devam ederken, 3 Boyutlu Baskı alanında da 3D Printshow Global Serisinin New York, Dubai, Paris, Londra ayaklarıyla dünya turunu sürdürüyor. Tarsus Group’un endüstriyel baskı alanındaki etkinlikleri ise Meksika ve Türkiye’ye odaklanıyor.

16 yıldır İFO Fuarcılık’ın yön verdiği dijital baskı sektörünün lider fuarı SIGN İstanbul, sektörel deneyimini Tarsus Group ile birleştirerek, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Endüstriyel Baskı Zirvesi’ne taşıyor.

Tarsus Group bünyesinde ilk olarak 1980 yılında Londra’da düzenlenen ve 1985’te Brüksel’e taşınan Labelexpo Europe, etiket ve ambalaj baskı endüstrisinin lider fuarı ve Tarsus Group’un “amiral gemisi” unvanına sahip bulunuyor. Alanında dünyanın en büyüğü Labelexpo; Avrupa, Hindistan, Güney Çin, Latin Amerika, Asya ve Amerika organizasyonları ile global bir etkinlikler serisi olmaya da devam ediyor. 

İFO Fuarcılık tarafından 16 yıldır düzenlenen Sign İstanbul, sunduğu ticari fırsatlar ile sadece Türkiye’nin değil, Avrasya bölgesinin, geniş format dijital baskı alanındaki en önemli etkinliklerinden biri haline geldi. Son yıllarda dijital baskı teknolojilerinin tekstil sektöründe de yer tutması; tekstil ve dijital baskıyı da Sign İstanbul fuarının önemli bölümlerinden biri haline getirdi.

Tarsus Group ve İFO Fuarcılık Endüstriyel Baskı sektörüne yeni etkinlik sunuyor

Mayıs 2015’te Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Endüstriyel Baskı Zirvesi İstanbul’da endüstriyel baskı teknolojileri ile birlikte 3D baskı da konuşuluyor olacak.

İFO Fuarcılık ve Tarsus Group, baskı teknolojilerinin geleceğine odaklanırken, Grup, etkinliklerini 2014 yılında Londra ve Paris’te düzenlenen ve 2015’te Madrid, Berlin, New York, Londra, California, Paris ve Dubai yolculuğuna devam edecek olan 3D Printshow serisi ile sürdürüyor. Ayrıca 2015 yılında, iki yeni “Endüstriyel Baskı” etkinliği gerçekleştirilecek. Meksika’da organize edilecek olan Industrial Print Expo ve İstanbul’da düzenlenecek Endüstriyel Baskı Zirvesi Tarsus Group’u, etiket ve ambalaj baskı, geniş format dijital baskı, 3D baskı ve endüstriyel baskı teknolojilerinin sergilendiği fuar ve zirvelerin tek adresi haline getiriyor. Tarsus Group Genel Müdürü Douglas Emslie, “Tarsus, global baskı sektörü için lider etkinliklerin organizasyonunda geniş bir deneyim ve uzmanlığa sahip. Üreticilerin daha verimli ve daha esnek üretim için talepleri artıyor. Bu da bizim için, üretim süreçlerinde baskının rolüne ilişkin özel etkinlikler organize etmek gereğini doğuruyor. Endüstriyel Baskı Zirvesini Türkiye gibi canlı bir pazar ortamında gerçekleştirmekten dolayı çok heyecanlıyız" dedi.

Sign İstanbul öncesinde gerçekleştirilecek olan Industrial Print Summit İstanbul 2015 ile tekstilden deriye, seramikten cama, mobilyadan zemine, ambalajdan, otomotiv ve medikale kadar yüzlerce farklı imalat alanındaki üretim aşamalarından birisi olan Endüstriyel Baskı konusunun tüm boyutlarıyla ele alınacağı zirve, 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde WOW İstanbul Convention Center’da yapılacak. Industrial Print Summit İstanbul 2015’te katılımcılar; serigrafi, tampon (pad), dijital, flekso, inkjet ve 3D baskı ile ilgili teknolojik gelişmelerin yanı sıra, endüstriyel baskının kendi imalat sanayilerine sunduğu olanaklarla tanışma fırsatı bulurken, Avrupa’dan alanında uzman konuşmacılardan bu alandaki gelişmeleri takip edebilecekler.

SIGN İstanbul 2015, Eylül ayında düzenleniyor

“Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim ve LED&LED Ekran” ana başlıkları altında endüstriyel reklama ve tekstil baskıya dair tüm ulusal ve uluslararası yeniliklerin bir arada sergilendiği Sign İstanbul, 17. kez 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenleniyor. 2014 yılında 33 ülkeden 390 firmanın yer aldığı Sign İstanbul 66 ülkeden 20.916 profesyonel tarafından ziyaret edildi. 2015 yılında 17.’si düzenlenecek olan fuara 35 ülkeden 400 firmanın katılımı bekleniyor.