31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Uluslararası Sign İstanbul Fuarı, 11 Eylül’de kapılarını açıyor!

“Alanında Avrasya’nın her yıl düzenlenen en büyük ticari organizasyonu” olan Sign İstanbul’da, başta Çin, İtalya, Kore, ABD ve Almanya olmak üzere 33 ülkeden 390 firma yer alıyor. Fuar, TÜYAP Beylikdüzü’nün 11-12 ve 14. salonlarında düzenleniyor.

İFO Fuarcılık tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Sign İstanbul, başta dijital baskı olmak üzere reklam uygulama ekipmanlarından 3 boyutlu yazıcılara, transfer malzemelerinden baskı boyalarına, tekstil baskıdan serigrafiye, LED teknolojilerinden ürün teşhir standlarına ve promosyon malzemelerine kadar endüstriyel reklama dair yeniliklere ev sahipliği yapacak. 11 Eylül Perşembe günü kapılarını açacak olan fuar, 14 Eylül Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, açılış öncesi yaptığı açıklamada Türkiye’nin, pek çok alanda olduğu gibi özellikle son dönemde dijital baskı sektörünün de bölgedeki merkezi haline geldiğini vurgulayarak “Ülkemizde her ay ortalama 2 milyon metrekare dijital baskı üretimi gerçekleşirken bu üretimin ekonomik büyüklüğü ise yıllık 500 milyon TL’yi buluyor. Dijital baskının en çok kullanıldığı alanlardan birisi olan tekstil sektöründe ise dünya genelinde şu anda yıllık ortalama 2 milyar $’lık üretim gerçekleşiyor. Firmaların endsütriyel reklam harcamalarını da göz önüne aldığımızda görüyoruz ki Sign İstanbul, devasa bir pazara hitap ediyor” dedi. Dünya markalarının da aralarında olduğu Sign İstanbul 2014’e, bu yıl 33 ülkeden 390 firma katılacağını söyleyen Aytemur; başta endüstriyel reklam üreticileri, dijital baskı merkezleri, mimarlar, matbaacılar ve tekstil sektörü temsilcileri olmak üzere yurt içi ve yurt dışından 22 bin profesyonelin Sign İstanbul 2014’ü ziyaret etmesini beklediklerini belirtti.

3D Yazıcı Teknolojisi de fuarda görücüye çıkıyor!

Dijital baskı ve endüstriyel reklam alanındaki yeniliklere ev sahipliği yapacak Sign İstanbul 2014’te, son yılların en ilgi çekici teknolojilerinden birisi olan yeni nesil 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılar da ziyaretçilerle buluşuyor. Ürün maketi veya prototipinin kolay ve ekonomik yoldan üretimine imkan veren bu teknoloji, bireysel kullanımlar için de yaygın hale gelmeye başladı. Örneğin 3D yazıcıları kullanarak kendi minik maketinizi, ayakkabınızı ya da tasarlayacağınız herhangi bir aksesuarı üretebilmeniz mümkün olabiliyor.

Sign İstanbul, her sektörden firmanın ihtiyaç duyduğu endüstriyel reklam çözümlerini bir arada sunuyor.

“Sign Teknolojisi, Dijital Baskı Teknolojisi, Tekstil Baskı ve Serigrafi Teknolojisi ile Görsel iletişim” ana başlıkları altında bu yıl 16.’sı düzenlenen Sign İstanbul 2014’ü ağırlıklı olarak endüstriyel reklam üreticileri, tabela imalatçıları, copy centerlar, dijital baskı merkezleri, matbaalar ve promosyon firmalarının temsicileri ziyaret edecek. Fuar; üretim yapan, hizmet sunan, satış noktasına ya da teşhir standına sahip irili ufaklı tüm firmaların da ilgisini çekecek teknolojik çözümler sunacak. Bununla birlikte makine parkurunu yenilemek isteyen veya yurt dışına açılmayı hedefleyen sektör firmaları için yatırım ve işbirliği fırsatları da Sign İstanbul’da olacak.

Detaylı Bilgi ve Online Davetiye İçin: www.signistanbul.com